Warszawa

Polecanki - Marii Gosk

Polecanki - Marii Gosk

Zapraszamy na nowy cykl artykułów, w których będziemy Wam polecać najlepsze książki. O współpracę poprosiliśmy zaprzyjaźnione z naszym portalem mamy, księgarki, miłośniczki literatury dla dzieci.


Dziś czas na pierwsze zestawienie. Przygotowała je Maria Gosk - manager Księgarni Dwie Siostry (pierwszej stacjonarnej księgarni Wydawnictwa Dwie Siostry). Z wykształcenia polonistka,  obecnie prowadzi zajęcia animacyjne i czytelnicze oraz działania mające na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodych czytelników.

 

1/5
1/5
Dobranoc gorylku, wyd. Dwie Siostry

„Dobranoc gorylku” to zabawna kartonowa książka, która podbiła serca maluchów na całym świecie.

 

Co się dzieje w nocy w zoo? Dozorca mówi „dobranoc”, mijanym w czasie wieczornego obchodu, zwierzętom. Tylko, że mały gorylek jeszcze nie chce spać. Wykrada klucze dozorcy i wypuszcza z klatek kolejne zwierzęta – słonia, lwa, żyrafę, hienę i pancernika. Jak skończy się ta nocna przygoda? Czy dozorca zauważy, że do jego domu wędruje nietypowe towarzystwo?

Zabawa gwarantowana, nie tylko przed zaśnięciem.

 

Wiek 1+

2/5
2/5
W świecie małp, wyd. Nasza Księgarnia

Kolorowy picturebook z kartonowymi stronami to idealna propozycja dla ciekawskich świata maluchów. Dzięki tej książce poznamy zwyczaje wielu różnych gatunków małp z różnych najodleglejszych miejsc - co jedzą, czy lubią się przytulać, w jaki sposób się witają, które z nich mieszkają w koronie drzew, które wolą zamieszkiwać na ziemi, a które wybierają życie w mieście?

 

Barwne ilustracje zestawione z krótkim tekstem stanowią świetne wprowadzenie do świata tych niezwykłych ssaków.

 

Wiek 3+

3/5
3/5
Dziki robot, wyd. Entliczek

Dla czytelników w wieku wczesnoszkolnym(7+) proponuję niezwykłą opowieść o robocie, a w zasadzie robotce, o imieniu Roz. W wyniku katastrofy statku trafia ona na dziką wyspę, gdzie będzie musiała się dostosować do nieznanych jej warunków. Powoli zdobywa zaufanie mieszkańców wyspy – zwierząt, które na początku traktowały ją jako zagrożenie, obcego, intruza. Z czasem zawiązuje się między nimi niezwykła przyjaźń. Tylko czy harmonijne współistnienie natury i techniki jest możliwe? Jak zakończy się pobyt Roz na wyspie? Uwaga, duża dawka wzruszeń!

4/5
4/5
Piraci oceanu lodowego, wyd. Zakamarki

„Piraci oceanu lodowego”, wyd. Zakamarki

Dla starszych czytelników (9+) polecam trzymającą w napięciu powieść przygodową szwedzkiej psarki Fridy Nilsson. Z zapartym tchem śledziłam kolejne niebezpieczeństwa, które pokonywała główna bohaterka Siri, aby swoją uwolnić siedmioletnia siostrę. Mała dziewczynka została uprowadzona przez Białą Głowę – niezwykle niebezpiecznego i okrutnego kapitana pirackiego statku. Niezwykła historia prezentuję siłę siostrzanej miłości, która pcha Siri do podjęcia podróży w nieznane, ryzykując własnym życiem. To wciągająca, wartościowa powieść ze sporą dawką wzruszeń, ale i humoru.

5/5
5/5
Archistoria, wyd. Muchomor

Dla wszystkich żądnych wiedzy proponuję wielkoformatową książkę, która zestawia ze sobą najbardziej oryginalne budynki powstałych na przestrzeni wieków w różnych częściach świata. Co je łączy, a co różni? Szereg niesztampowych informacji zaspokoi ciekawość nie tylko młodszych, ale i starszych, czytelników. Wielkie brawa dla Acapulco Studio (Małgorzata Nowak i Agata Dudek) za świetne ilustracje!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć