Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - ssanie kciuka:

Ssanie kciuki

Witam, moja 9-miesięczna córeczka ssie kciuka, gdy jest głodna, znudzona, śpiąca, a nawet jak wieczorem zaśnie przy piersi i zostanie odłożona do łóżeczka, też chwyta kciuka. Wspomnę,... więcej »

Ssanie kciuka a seplenienie

Moja córeczka (obecnie 2lata i 4 miesiące) ssie kciuk podczas zasypiania i sporadycznie w dzień, kiedy się nudzi. Ssanie w dzień udało nam się praktycznie wyeliminować dzięki "Gorzkiemu paluszkowi",... więcej »

Smoczek kontra kciuk

Proszę o radę w sprawie smoczka. Moja córka do ok 1,5 m-ca ssała smoczek silikonowy TT, potem go odrzuciła i przestawiła się na kciuk. Nie chce żadnego smoczka mimo prób z smoczkami różnych... więcej »

Brak smoczka

Dzień dobry, mój synek ma 3,5 miesiąca. Od urodzenia nie otrzymywał smoczka. Około 2 miesiąca zaczął ssać kciuk lewej ręki. Obecnie wkłada do buzi obie rączki i kosztuje wszystkich paluszków.... więcej »

Mówienie jedna strona ust

Moja 8 letnia córka od 3 lat mówi jedna strona ust. Jest ogólnie bardzo zdrowa, dobrze się rozwija, wymawia wszystkie zgłoski poprawnie, była badana przez neurologa, który nie znalazł problemu.... więcej »

Ssanie kciuka przez dziecko

Witam! Moja córeczka ma 19 miesięcy i ostatnio coraz częściej ssie kciuk. Ssała już jako noworodek,pomimo tego,że staraliśmy się i staramy odwrócić uwagę dziecka robi to nadal. Obserwuję... więcej »

Ssanie kciuka 4 latki

Witam Proszę o poradę co robić: Moja 4 letnia córeczka od życia płodowego (widziane w USG :)) ssie kciuka. w niemowlęctwie i wczesnym dzieciństwie wypróbowywane były wszystkiego rodzaju smoczki... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć