Warszawa

Porady naszych Ekspertów

2,5 chłopiec i słaba mowa

Witam Panią, mój problem dotyczy 2,5 syna, który bardzo mało mówi, potrafi powiedzieć tata, baba, be daj, ne i jakieś słowa pi swojemu. No i najlepiej to ee i yyy. Chodzi już do przedszkola, konsultowaliśmy to z logopedą przedszkolnym i ćwiczyć mamy z nim obrazki, a w ogóle to długa droga przed nim. Syn wszystko doskonale rozumie, w przedszkolu też nie ma problemu tylko ta mowa. Czy jakoś jeszcze można pomóc? Każdy każe czekać i że to tak czasem jest ze chłopcy później mówią i "tylko spokojnie" słyszę.

Pytanie przesłała Pani Agata
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Agato,

nie można już czekać, ponieważ dwuletnie dziecko powinno budować pierwsze zdania. Proszę skorzystać z programu "Słucham i uczę się mówić - wyrażenia dźwiękonaśladowcze" i "Sylaby i rzeczowniki" - www.arson.pl oraz "Kocham czytać" - www.we.pl
Koniecznie trzeba sprawdzić dominację stronną oraz naśladowanie ruchów
i motorykę.


Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: rozwój mowy, stymulacja rozwoju mowy

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Witam Jestem mamą 2,5 letniej dziewczynki która ma dwoje starszego rodzeństwa.Martwie się bo córcia mało,a razej po swojemu mówi.Umie niektóre dziekonaśladowcze słówka,mama ,tata,baba,troszke składa typu ne ce ,nie działa,nie ma ,ale i dłuzszenp.mama tata ce''cmok cmok(nasladuje calusa),ja ne ce.ratuje się dźwiękonaśladowczymi bądź pokazuje oko,nos itp.Rozumie wszystko bez problemu ale martwię się czy to nie będzie miało wpływu na jej naukę,rozwój.Dodam tylko jeszcze ze od pierwszych miesięcy życia uciekał jej języczek do przodu ,od niedawna lepiej go kontroluje,ale jeszcze zauważam że go trzyma miedzy zębami.Prosze o rade

dodany: 2013-12-29 21:55:54, przez: Monika


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)