Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Mój synek nie mówi i nie woła, że chce siku

Witam,

mój synek kończy 4 lata w listopadzie, od września idzie do przedszkola, mam z nim duży problem, prawie w ogóle nie mówi, jakieś tylko pojedyncze wyrazy, no i odpielechowuję go od dłuższego czasu, niestety kompletnie nie rozumie, że ma załatwiać się do nocnika, potrafi siedzieć pół godziny na nocniku, wstać i załatwić się koło nocnika, nie wiem co robić, jest jakaś rada na to?

Kasia
mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Odpowiedź:

Szanowna Pani Kasiu,

 

rozwój mowy Pani synka jest bardzo opóźniony, proszę niezwłocznie udać do się do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu dokładnego zdiagnozowania problemu. Trudno będzie nauczyć Pani synka czegokolwiek, ponieważ prawdopodobnie nie rozumie poleceń, dlatego niezwykle ważna jest teraz praca nad nauką mowy.

 

Z poważaniem

Magdalena Gaweł

Zobacz inne porady w tematyce: opóźniony rozwój mowy, problemy z mówieniem

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć