Warszawa

Porady naszych Ekspertów

3-latek mało mówi

Witam,

moje dziecko mało mówi, ma 3 lata i 2 miesiące, dużo rozumie, wykonuje wszystko, o co go poproszę, załatwia się sam, jest wstydliwym dzieckiem, chodzimy do logopedy, już 3 raz byliśmy, naśladuje ładnie zwierzątka, tylko nie składa zdań i ma "klapnięty język" - tak stwierdziła Pani logopeda. Proszę powiedzieć, co robić...

Oskar
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

 

radziłabym udać się do pedagoga w celu dokładnego badania umiejętności językowych oraz fazy rozwojowej dziecka. Można udać się do rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie takie badanie jest darmowe. Badania pedagogiczne można wykonać również w prywatnych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, lecz są one płatne.

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z mówieniem

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć