Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Niesforny 5-latek

Witam,

mam problem z synkiem, chodzi do niemieckiego przedszkola od września. Do dzieci idzie chętnie, ale nie chce się z nimi bawić, przeszkadza mu szum - jak jest kilka osób bawi się z dziećmi. Zajęcia grupowe go nie interesują, nie chce uczestniczyć. Dużo rozumie w języku niemieckim, ale nie chce mówić, chodzi na lekcje niemieckiego, ale nie chce mówić, a wie. W domu mówi dużo słów w języku niemieckim, gra w gry, a w szkole nie chce. Nie wiem, czy to mój błąd wychowawczy, martwi mnie, bo za rok do szkoły. Proszę o radę, jak go przekonać do nauki żeby się zainteresował.

Eliza
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

z Pani opisu nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia jakie są powody zachowań syna: czy są to trudności adaptacyjne, związane z przedszkolem, czy trudności adaptacyjne, spowodowane ogólnie nowym otoczeniem językowym. Radziłabym skonsultować się ze specjalistą w miejscu zamieszkania, który będzie w stanie uzbierać szczegółowe informacje od Pani, opracować dokładną diagnozę i zalecić odpowiednie metody pracy. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem dziecięcym lub rodzinnym.

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z mówieniem, problemy z zachowaniem

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć