Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Dziecko nie zawsze reaguje na polecenie

Witam,

mój synek w maju będzie miał 2 lata i nie zawsze reaguje na moje polecenia. Jest bardzo prędki wszędzie jest go pełno. Urodził się prawidłowo, nie chorował. Mówi mama, tata, daj, nie, ała, boli. Robi papa, siema, cześć.
Pokazuje jak coś chce czy gdzie chce pojść. Lubi oglądać bajki i reaguje na nie śmiechem, czy złą miną. Lubi się do mnie przytulać i spacerować za rączkę. Natomiast nie zawsze reaguje jak go zawołam czy powiem, aby mi dał jakąś rzecz. Nie wiem czy to jest powód do niepokoju. Bardzo proszę o poradę.

Kasia
mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

być może synek nie zawsze reaguje na Pani zawołania, ponieważ nie jest nauczony, że musi na nie reagować za każdym razem. Wydaje mi się jednak, że wybiórcza reakcja na imię i polecenia oraz zbyt mały, jak na dwulatka, zasób słów, to wystarczające powody, by skonsultować rozwój synka z psychologiem dziecięcym lub jednym z naszych terapeutów (listę znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl).

 

Z poważaniem,
Magdalena Gaweł

Zobacz inne porady w tematyce: rozwój dziecka, nauka mówienia, metoda krakowska

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć