Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Lateralizacja skrzyżowana

Witam,

dzisiaj w przedszkolu wychowawczyni mojej niespełna 6-letniej córki wspomniała, że dzień wcześniej podczas rozwiązywania przez córkę krzyżówki wpisała wszystkie literki odwrotnie. Uważa że występuje u niej lateralizacja skrzyżowana i zaproponowała ćwiczenia. Chciałabym jednak zrobić to dobrze, ponieważ Kaja od września idzie do szkoły. Dziecko jest bardzo żywą jednostką, a wyczytałam, że przy tej dolegliwości można wykonywać z dzieckiem również ćwiczenia ruchowe. Czy mogłaby mi Pani podpowiedzieć jakąś literaturę, w której odnajdę ćwiczenia wspomagające. Zastanawiam się również, czy nie powinnam udać się z córką z do jakiegoś specjalisty - z tym, że nie mam pojęcia, jaki powinien być mój kierunek i od czego zacząć. Z góry dziękuję za pomoc. Jest to dla mnie bardzo ważne, dlatego liczę na pomoc.

Pozdrawiam,
Katarzyna
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Odpowiedź:

Droga Pani Katarzyno,

 

radzę, by doświadczony logopeda (listę terapeutów Metody Krakowskiej znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl) zbadał dominację oka, ucha i nogi Córeczki. Warto także sprawdzić dojrzałość szkolną, bo niekoniecznie sześciolatek musi rozpocząć naukę w klasie pierwszej.

Do ćwiczeń polecam:

  •  "Kocham się uczyć - odwracamy obrazki" - www.we.pl.
  •  "Grafopercepcja" i "Analiza i syteza wzrokowa" A. Bala

 (www.arson.pl).

 (www.arson.pl).
Wszystkie polecane ćwiczenia stymulują linearne, sekwencyjne umiejętności bazowe do nauki czytania i pisania. Powinna Pani także rozpocząć naukę czytania sylabami ("Kocham czytać" - www.we.pl).

Serdecznie pozdrawiam,
Jagoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: nauka pisania, metoda krakowska

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Opowieści na Czasie

Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami.  

Nowinki

Piękno mamy w sobie, Wystarczy umiejętnie je wydobyć!

Piękno mamy w sobie, Wystarczy umiejętnie je wydobyć!

Definicja Piękna jest zbyt szeroka i dotyczy każdej sfery naszego życia, ale my skupmy się dzisiaj na wymiarze fizycznym. W obecnych czasach...  
Są gotowi, żeby edukować – już teraz

Są gotowi, żeby edukować – już teraz

Niemal 40% Polaków twierdzi, że w ich szkołach nigdy nie odbywały się zajęcia z zakresu edukacji seksualnej. 90% z nich chciałoby, żeby...  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019