Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Jak oduczyć dziecko głoskowania?

Witam ponownie,

od dwóch miesięcy mam w domu Pani podręcznik "Kocham szkołę". Moja 5,5 letnia córeczka, która wcześniej czytała głoskując czyta metodą sylabową. Wystarczyły jedynie dwa miesiące ćwiczeń z pani podręcznikiem, a dziecko świetnie czyta sylabami. Bardzo dziękuję za ten podręcznik. Nauka z nim to również świetna zabawa, sylaby są tak połączone z obrazkami, iż czytając można się tez bawić z dzieckiem, czy to odśpiewując niektóre z sylab czy też imitując różne odgłosy. Niestety już właściwie kończymy podręcznik - obecnie ćwiczymy sylaby typu drzy, dża, dżo... Czy jest kolejna część tego podręcznika? Co czytać po zakończeniu tej pozycji? Czy mogłaby Pani coś doradzić?

Pozdrawiam
Milena
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Mileno,

 

bardzo jestem rada, że dotarła Pani do podręcznika.
Wczesna umiejętność czytania pozwoli Córeczce w przyszłości odkodować każdy kolejny język, także wzory chemiczne, fizyczne i matematyczne.
Warto teraz czytać teksty, które także dostarczają wiedzy. Proponuję serię "Kocham czytać" cz 2 "Podróże Jagody i Janka" (www.we.pl) po świecie i po Polsce. Zachowałam w nich wielką czcionkę, by dziecko miało przyjemność z czytania, ale wprowadzam rozbudowane słownictwo i wiedzę.

 

Serdecznie Panią i Córeczkę pozdrawiam,
Jagoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: nauka czytania, metoda krakowska

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć