a
Przejdź na CzasDzieci.pl
a

Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Odroczenie z obowiązku szkolnego

Witam,

piszę do Pani z prośbą i chciałam się poradzić w sprawie mojego dziecka. Wysłałam córkę na badanie w sprawie jej odroczenia, ale pani wystawiła jej wynik zadowalający. I dyrektor szkoły nie chce mojego dziecka odroczyć, chociaż go prosiłam. W tej córki diagnozie jest napisane, że córka ma niską precyzje ruchów ręki - palców i dłoni, i słabą orientację w kierunkach w schemacie własnego ciała. Proszę mi pomóc, czy mogę jeszcze raz zrobić to badanie w tej samej poradni czy coś innego? Proszę o pomoc, naprawdę nie chce puścić córki do klasy 1, bo wiem, że nie da sobie rady.

Justyna
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Justyno,

 

może Pani uzyskać odroczenie od obowiązku szkolnego w każdej poradni psychologiczno-pedagogicznej, nawet prywatnie, jeśli ma status poradni akceptowanej przez Kuratorium Oświaty. Warto przed badaniem porozmawiać z psychologiem i przedstawić trudności dziecka. Niska sprawność manualna może być wystarczającym powodem do odroczenia, ale być może są jeszcze inne aspekty, np. zagrożenie dysleksją, niedojrzałość emocjonalna.


Dyrektor szkoły musi mieć orzeczenie z poradni, by nie egzekwować wobec dziecka obowiązku szkolnego.

 

Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: obowiązek szkolny, odroczenie, gotowość szkolna

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)