Witam,
każdy nadmiar kilogramów jest niebezpieczny i warty podjęcia walki!
Cieszę się, że wiosnę rozpoczęła Pani od postanowienia zrzucenia zbędnych kilogramów i wierzę, że uda się Pani tę walkę wygrać! 113 kg to faktycznie sporo. Dieta ta będzie wymagała sporo wyrzeczeń i wprowadzenia kilku zmian do diety i stylu życia oraz... jak każda terapia - cierpliwości, regularności i samozaparcia. Jednak odpowiednio dobrany styl żywienia dostosowany do Pani potrzeb i możliwości może stać się nie tylko koniecznością, ale czymś przyjemnym. Dlatego wierzę, że uda się osiągnąć sukces!
Podstawą jest rezygnacja ze słodyczy lub ich maksymalne ograniczenie - co początkowo może wydawać się trudne, z czasem jednak traci się na nie ochotę. Dodatkowo należy wyeliminować pełnotłuste produkty mleczne (sery topione, sery żółte i pleśniowe) na rzecz produktów mlecznych o mniejszej zawartości tłuszczu (ale nie mniej niż 1,5% tłuszczu). Należy wykluczyć z diety przegryzki typu paluszki, chipsy czy krakersy, poza dużą ilością tłuszczu oraz soli nie zawierają żadnych wartości odżywczych.
Dieta odchudzająca powinna opierać się na produktach zbożowych pełnoziarnistych (pieczywo pełnoziarniste, otręby, grube kasze, ryż brązowy itp.), które ze względu na obecność węglowodanów złożonych i błonnika bardzo wolno ulegają rozkładowi dając jednocześnie uczucie sytości. Produkty pełnoziarniste są bardzo dobrym źródłem składników mineralnych takich jak cynk, magnez, żelazo oraz witamin z grupy B niezbędnych do prawidłowego funkcjonowanie układu nerwowego*.*
Najważniejsza w procesie odchudzania jest systematyczność spożywanych posiłków, różnorodność produktów i przede wszystkim prawidłowy dobór produktów (lekkie przekąski, produkty chude, pełnoziarniste) – np.
zamiast tłustej zapiekanki na kolację – surówka z zieloną herbatą lub lekka kanapka z warzywami i zielona herbata.
Ponad to woda! W czasie leczenia astmy zaleca się picie około 2 litra wody dziennie. Jeśli chodzi o wybór gazowana czy niegazowana - nie ma przeciwwskazań zdrowotnych w piciu wody gazowanej poza dwoma wyjątkami:
choroby wrzodowej żołądka i choroby strun głosowych, które dwutlenek węgla podrażnia.
Proszę pamiętać, że tylko dieta dająca niewielki tygodniowy(ale
sukcesywny) spadek masy ciała gwarantuje trwałe efekty, bez efektu jo-jo. Im szybciej zrzuca się kilogramy, tym szybciej znowu się przytyje, a dodatkowo można narazić swój organizm na komplikacje
zdrowotne: takie jak stany niedoborowe (np. anemia), problemy skórne, kłopoty z włosami lub paznokciami. Normą odchudzania jest 1 kilogram na tydzień. Dlatego właśnie regularne i powolne odchudzanie się jest zdecydowanie lepsze i zdrowsze od radykalnych jednostronnych diet proponowanych przez kolorowe czasopisma, które gwarantują szybki spadek masy ciała nie wspominając niestety o późniejszych skutkach: czyli efekcie jojo.
Proszę także poinformować alergologa o wzroście masy ciała, może warto tez zmienić lek lub jego dawkę??
Pozdrawiam,
Justyna Marszałkowska
Komentarze
Mi pomógł program , który poleciła przyjaciółka. Kupiłam , zarejestrowałam się i załadowałam na komputer. Kontroluję w ciągu dnia to co zjem i spalę. Jest bardzo łatwy i czytelny- co jest dla mnie ważne, bo mam pracę biurową i trudno byłoby mi się skupiać na liczeniu kalorii. ALE NA SZCZĘŚCIE ONE SĄ JUŻ POLICZONE. Wszystkie dane mam w łyżkach, kubkach, talerzach, szklankach- nie musze przeliczać :) Jednym słowem - jest efekt:) Schudłam 5 kilo w ciągu 2 tygodni jedząc to na co miałam ochotę ale pod kontro. Ostatnio udało mi się nawet męża zachęcić- brzuszek piwny zrzuca ;)))
dodany: 2009-04-17 14:21:02, przez: Kristina