Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Autystyczny synek?

Witam Panią, kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że nasz syn najprawdopodobniej jest autystyczny - kilku lekarzy nie dało na piśmie diagnozy, ale słowną. Ma 3 lata i nie mówi, niedawno zaczął wypowiadać sylaby oraz niektóre dwusylabowe słowa(mama, baba). Czy jest możliwa terapia mowy u Pani Profesor? Pozdrawiam serdecznie, proszę o odpowiedź.

Pytanie przysłała pani Gabriela
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Droga Pani Gabrielo,

koniecznie trzeba postarać się o diagnozę na piśmie, by uzyskać orzeczenie o konieczności objęcia wczesną interwencją psychologiczną. W poradni, gdzie pracują moją metodą, "moje" terapeutki możliwe są zajęcia od września, ale trzeba mieć skierowanie. Czy Pani jest z Krakowa? Proszę o kontakt w sprawie diagnozy. Koniecznie trzeba rozpocząć stymulację jeszcze przed wakacjami.

Pozdrawiam serdecznie
Jagoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: autyzm, diagnoza

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć