Warszawa

Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha

Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha

Galapagos Films przedstawia:

 

 

Scooby-Doo naje się strachu!
SCOOBY-DOO! SPOTYKA DUCHA ŁASUCHA

 

Najnowszy film pełnometrażowy o przygodach najsłynniejszego psiego detektywa
wszech czasów z udziałem znanych szefów kuchni na DVD już od 19 września!

Gotuj się na nową ekscytującą przygodę ze Scooby-Doo! Tym razem Brygada Detektywa dołącza do drużyny superkucharza i gospodarza telewizyjnego show Bobby’ego Flaya. Wspólnie w otoczeniu najsmaczniejszych przekąsek będą się starali rozwiązać zagadkę Czerwonego Ducha. Animacja „Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha” zadebiutował na DVD 19 września.

 

„Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha“ zabiera naszych ulubionych młodych detektywów w niezapomnianą podróż do Nowej Anglii, w celu rozwikłania zagadki nawiedzonego zajazdu, który został przemieniony w nowoczesne centrum kulinarne. Swoich głosów użyczyli znani na całym świecie szefowie kuchni, w tym: Bobby Flay  („Beat Bobby Flay“), Giada De Laurentiis („Giada in Italy“) i Marcus Samuelsson („Chopped“).

 

 

 

W filmie usłyszymy także Franka Welkera jako Scooby-Doo i Fred Jones, Grey Griffin jako Daphne Blake, Matthew Lillarda jako Shaggy Rogers i Kate Micucci w roli Velmy Dinkley. Reżyserem animacji jest Doug Murphy, producentem wykonawczym – Sam Register, a za scenariusz odpowiada Tim Sheridan.     

   

W najnowszej przygodzie Brygada Detektywów odwiedzi Zajazd Rocky Harbor, który jest popularnym miejscem na kulinarnej mapie New Port Cove. To raj dla miłośników jedzenia oraz dla tych, którzy chcą zgłębić sztukę gotowania. Kiedy Scooby-Doo i jego przyjaciele tu docierają, spotykają Bobby'ego Flaya, słynnego szefa kuchni i restauratora, który jest wujkiem Freda. Pierwotny właściciel Zajazdu Rocky Harbor, przodek Bobby’ego, zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Posiadłość, która obecnie należy do Bobby’ego, nawiedzana jest przez Czerwonego Ducha. Szef kuchni jednak nie daje wiary tej historii, twierdząc, że jest ona jedynie starą legendą, krążącą w okolicy od wieków.
   
Bobby pragnie jeszcze bardziej rozsławić swój zajazd i z tej okazji organizuje dużą transmisję nadawaną wprost ze swojej wspaniałej kuchni. W ten ważny wieczór można tam spotkać znanych szefów kuchni, w tym Giadę De Laurentiis i Marcusa Samuelssona. Transmisja rozpoczyna się z wielkim rozmachem, a kuchnię Bobby'ego wypełniają cudowne zapachy przygotowywanych dań. Sielanka zostaje jednak przerwana przez nagłe pojawienie się Czerwonego Ducha. Jego obecność wywołuje panikę i płoszy gości. Czy to możliwe, że legenda o nim jest jednak prawdziwa? Czy oznacza to koniec Zajazdu Rocky Harbor? A może Scooby-Doo i jego przyjaciele będą w stanie uratować sytuację? Fani Scooby'ego z pewnością nie mogą tego przegapić!


– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani premierą nowego filmu z serii Scooby-Doo, w którym wystąpią światowej sławy szefowie kuchni. To wielka przyjemność, móc ujrzeć Bobby'ego, Giadę i Marcusa w animowanej postaci – mówi Mary Ellen Thomas, wiceprezes Warner Bros. Home Entertainment, ds. marketingu produktów TV i animacji – Sądzimy, że widzowie będą się świetnie bawić, oglądając historię, w której tajemniczy świat duchów zostaje wymieszany ze światem sztuki kulinarnej.

 

 

WYDANIE DVD


Film pełnometrażowy „Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha” na DVD zadebiutuje już 19 września!


Wśród materiałów dodatkowych znajdują się aż 3 krótkometrażówki:

  • Przepis na katastrofę
  • Poszukiwany ser – żywy lub martwy
  • Gluten

 

KTO NALEŻY DO BRYGADY DETEKTYWÓW:


SCOOBY-DOO
Scooby-Doo to wielki dog niemiecki z jeszcze większym apetytem, niechętnie ścigający duchy i potwory z resztą Brygady Detektywów. Zawsze jest gotów do przygód, ale woli zajęcia, które kończą się wielką ucztą. Gdy przyjaciele go potrzebują, Scooby-Doo pędzi na ratunek! Jego najlepszym przyjacielem jest Kudłaty — często można spotkać tę dwójkę, gdy uciekają przed potworem lub pożerają kanapki w Wehikule Tajemnic.

KUDŁATY ROGERS
Kudłaty jest najbardziej łakomym, fajtłapowatym i tchórzliwym członkiem brygady, ale jego przyjaźń ze Scooby-Doo pozwala mu przetrwać trudne chwile. Może i ucieka, gdy tylko zrobi się niebezpiecznie, ale gdy trzeba pomóc przyjaciołom, nigdy nie zawodzi! Specjalnością Kudłatego jest objadanie się, ale ma też wyjątkowy talent — jest świetnym brzuchomówcą, co nieraz pomogło Brygadzie Detektywów wydobyć się z tarapatów!

FRED JONES
Fred jest spoiwem całej Brygady Detektywów i zawsze o kilka kroków wyprzedza plany tropionego potwora. Traktuje zagadki jak pojedynek szachowy i uwielbia planować genialne, skomplikowane pułapki na duchy, wampiry i inne stwory!

VELMA DINKLEY
Velma jest mózgiem Brygady Detektywów. Dzięki analitycznemu umysłowi błyskawicznie odszyfrowuje znaczenie wskazówek. Grupa stara się trzymać razem, ale Velma często woli na własną rękę szukać kolejnego śladu. Słabością Scooby’ego-Doo są przekąski, a słabością Velmy — jej okulary. Bez swoich szkieł w czarnych oprawkach jest prawie zupełnie ślepa!

DAPHNE BLAKE
Piękna, odważna i inteligentna Daphne jest najbardziej entuzjastyczną osobą w Brygadzie Detektywów. Nigdzie się nie rusza bez aparatu i notatnika, ponieważ w przyszłości chce zostać albo słynną autorką kryminałów, albo dziennikarką śledczą. Trudno powiedzieć, czy to ona, czy Velma jest najodważniejszą z całej Brygady, ale stanowczo to Daphne najczęściej wpada w tarapaty. Nie boi się pchać w trudne sytuacje, więc całe szczęście, że ćwiczyła sztuki walki!


TROCHĘ HISTORII...
Scooby-Doo to bohater, którego kochają miliony dzieci i dorosłych. Wiecznie głodny i skory do psot żółty dog niemiecki – prawdopodobnie najbardziej tchórzliwy detektyw wszech czasów – już od ponad 40 lat zabawia widownię na całym świecie!

Pomysłodawcą serii o Scooby-Doo był Fred Silverman, legendarny producent telewizyjny, który pod koniec lat 60. ubiegłego wieku uznał, że ma już dość historii o superbohaterach. Postanowił wyprodukować nowy cykl będący połączeniem kryminału, komedii i filmu przygodowego. Swój pomysł przedstawił Williamowi Hannie i Josephowi Barberze, którzy z kolei zlecili Kenowi Spearsowi i Joemu Ruby wymyślenie postaci i napisanie scenariuszy do kilku odcinków. Pierwszy projekt – zatytułowany „Mysteries Five” – został odrzucony przez prezesa stacji Franka Stantona jako zbyt mroczny i przerażający dla dzieci, jednak to nie zniechęciło Silvermana. Podczas jednego ze służbowych lotów producent przypadkowo usłyszał piosenkę Franka Sinatry „Strangers in the Night”, w której słychać frazę Dooby-Dooby-Doo. To zainspirowało go do stworzenia nowego bohatera, a jednocześnie zmiany tytułu i ogólnej koncepcji serialu na bardziej komediową.

 

Serial opowiadający o perypetiach Tajemniczej Spółki – Velmy, Freda, Daphne, Kudłatego oraz ich gadającego psa Scooby-Doo – okazał się strzałem w dziesiątkę i stał się jedną z najcenniejszych pozycji w portfolio Hanna-Barbera. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 1969 roku studio wyprodukowało (pod własnym szyldem, a od 2001 roku jako część Warner Bros. Animation) 11 serii telewizyjnych i ponad 20 filmów pełnometrażowych. Fenomen objął również inne gałęzie branży rozrywkowej. Obecnie na rynku dostępne są również tematyczne komiksy i gry komputerowe, a fani mogą czerpać radość z niezliczonych gadżetów z bohaterami Scooby-Doo – od napojów, przez odzież i akcesoria papiernicze, aż po szczoteczki do zębów.


Galapagos Films dokłada wszelkich starań, aby zapewnić młodym widzom oraz ich rodzicom dostęp zarówno do filmowych nowości, jak i starszych odsłon cyklu. W portfolio Galapagos Films znajdują się zarówno filmy pełnometrażowe ze Scooby-Doo (animowane i fabularne), jak i wydania z najlepszymi odcinkami, seria Brygada Detektywów oraz pakiety najciekawszych przygód.

***

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/DzieciToLubia

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: DVD Galapagos

Warto zobaczyć