Warszawa

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, odwiedzany każdego roku przez rzesze turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Przyjeżdżające do Wieliczki grupy szkolne oraz rodziny z dziećmi trafiają na prawdziwą kopalnię pomysłów na spędzenie pełnego wrażeń, aktywnego dnia wypełnionego zabawą i nauką. Oferta kopalni skierowana do dzieci została zaprojektowana w taki sposób, aby wychodziła naprzeciw potrzebom wszystkich grup wiekowych.

 

Najmłodsi otrzymują zaproszenie do bajkowej krainy Solilandii. To magiczne królestwo zamieszkiwane przez soliludki, czyli solne skrzaty psocące i opowiadające bajki pod wodzą dobrego ducha kopalni – Skarbnika. Wycieczka do Solilandii to doskonały pomysł dla grup przedszkolnych i szkolnych

 

 

Starsze dzieci również nie będą się w kopalni nudzić. Nauczyciele szkół podstawowych planując wycieczkę do Wieliczki, chętnie wybierają program aktywnego zwiedzania Śladami Legend. Zwiedzanie jednego z najcenniejszych polskich zabytków wzbogacone jest o drużynowe konkurencje oparte na pracy dawnych górników, animacjami światło i dźwięk, samodzielnym okrywaniem tajemnic podziemnego świata.

 

 

Szczegółowe informację o ofercie Kopalni Soli „Wieliczka” dla grup szkolnych można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl

 

Na wyprawę Śladami Legend  zapraszamy także rodziny z dziećmi w wieku 5 – 12 lat. Wspólne zwiedzanie kopalni i poznawanie wielickich legend to idealny pomysł na rodzinną wycieczkę i aktywne spędzenie czasu. Bilety można kupić online.


Wszystkie te propozycje łączy jedna zasada – najlepiej uczyć się przez zabawę i doświadczenie. Decydując się na zwiedzanie kopalni z dziećmi, nie trafimy zatem na nużące prelekcje, wykłady. Specjalnie przeszkoleni do pracy z dziećmi przewodnicy zaszczepią w najmłodszych odwiedzających pasję do odkrywania, poznawania historii swojego kraju w sposób, z którego zadowoleni będą zarówno dzieci, jak i rodzice.

 

Pobyt w Kopalni Soli „Wieliczka” można uzupełnić o nocleg w zdrowym solnym mikroklimacie, na głębokości 125 metrów. Noc spędzona w kopalni będzie niezwykłym przeżyciem zarówno dla grup szkolnych, jak i rodzin.
Nocleg pod ziemią dla grup szkolnych wymaga wcześniejszej rezerwacji.
Noclegi dla turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi można kupić online

Wizyta w Wieliczce to dobra okazja aby skorzystać ze spaceru w Tężni Solankowej, położonej w sąsiedztwie kopalni. To miejsce, w którym można wypocząć, zrelaksować się oraz skorzystać ze zdrowotnych walorów wielickiej solanki wydobywanej ponad 200 metrów pod ziemią. 

 

Szczegółowe informacje o ofercie Kopalni Soli „Wieliczka” dla grup szkolnych i rodzin można znaleźć na stronie www.kopalnia.pl

 

Dane adresowe:
ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
tel.: tel. +48 12 278 73 02 tel. +48 12 278 73 66 fax +48 12 278 73 33

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć