Warszawa

Kopalnia soli "Wieliczka"

Kopalnia soli "Wieliczka"

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, odwiedzany każdego roku przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.


Przyjeżdżające do Wieliczki grupy szkolne oraz rodziny z dziećmi trafiają na prawdziwą kopalnię pomysłów na spędzenie pełnego wrażeń, aktywnego dnia wypełnionego zabawą i nauką. Oferta kopalni skierowana do dzieci została zaprojektowana w taki sposób, aby wychodziła naprzeciw potrzebom wszystkich grup wiekowych.


Najmłodsi otrzymują zaproszenie do bajkowej krainy Solilandii. To magiczne królestwo zamieszkiwane przez soliludki, czyli solne skrzaty psocące i opowiadające bajki pod wodzą dobrego ducha kopalni – Skarbnika. Wycieczka do Solilandii to doskonały pomysł dla grup przedszkolnych oraz dla rodziców szukających ciekawego pomysłu na spędzenie wspólnego weekendu ze swoimi pociechami.


Również starsze dzieci nie będą się w kopalni nudzić. Nauczyciele szkół podstawowych planując wycieczkę do Wieliczki, chętnie wybierają programy aktywnego zwiedzania „Śladami Legend Wielickiej Kopalni” lub „Zostań Eksploratorem Kopalnianych Głębin”. Zwiedzanie jednego z najcenniejszych polskich zabytków w ramach tych programów wzbogacone jest o drużynowe konkurencje oparte na pracy dawnych górników, animacjami światło i dźwięk, samodzielne okrywanie tajemnic podziemnego świata.


Dla grup i rodzin spragnionych wyzwań polecamy wyprawę na Trasę górniczą – nowy podziemny szlak w wielickiej kopalni. Wypełniona niezwykłymi zadaniami, multisensoryczna podróż w czasie to niepowtarzalna okazja aby wcielić się w rolę górników i poznać tajniki ich profesji.


Wszystkie te propozycje łączy jedna zasada – najlepiej uczyć się przez zabawę i doświadczenie. Decydując się na zwiedzanie kopalni z dziećmi, nie trafimy zatem na nużące prelekcje, wykłady. Specjalnie przeszkoleni do pracy z dziećmi przewodnicy zaszczepią w najmłodszych odwiedzających pasję do odkrywania, poznawania historii swojego kraju w sposób, z którego zadowoleni będą zarówno dzieci, jak i rodzice.


Pobyt w Kopalni Soli „Wieliczka” można uzupełnić o nocleg w zdrowym solnym mikroklimacie, na głębokości 125 metrów. Noc spędzona w kopalni będzie niezwykłym przeżyciem zarówno dla grup szkolnych, jak i rodzin.

 

 

Kopalnia Soli "Wieliczka" udostępniona jest do zwiedzania codziennie w godzinach:
    * od 7.30 do 19.30* (1 kwietnia - 31 października)
    * od 8.00 do 17.00* (2 listopada - 31 marca)
    * od 8:00 do 18:00* (26 grudnia - 4 stycznia)

 

z wyjątkiem:

1 stycznia

1 dnia Świąt Wielkanocnych / w Wielką Sobotę czynne od 8:00 do 17:00 (marzec) lub od 7:30 do 17:00 (kwiecień)

1 listopada

24, 25 grudnia (31 grudnia czynne od 8.00 do 16.00)

Dane adresowe:
ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
tel.: tel. +48 12 278 73 02 tel. +48 12 278 73 66 fax +48 12 278 73 33

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć