Warszawa

Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym.

 

Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów - jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz ze wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.

Maluchy zobaczą tu wiele gatunków zwierząt, których dotąd nie miały okazji oglądać „na żywo”. Jest tu też minizoo, gdzie mogą pokarmić i pogłaskać mniejsze zwierzaczki, a także zapierająca dech w piersiach Kotlina Dinozaurów. Dla zmęczonych nóżek jest kolejka przejeżdżająca nad najciekawszymi obiektami parku.


Bilety:

  • Bilet wstępu normalny 12,- zł
  • Bilet wstępu ulgowy* 6,- zł
  • Bilet wstępu rodzinny (dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci) 30,- zł
  • Roczny karnet wstępu dla 1 osoby 80,- zł


*Prawo do zakupu biletu ulgowego posiadają:

  1. dzieci po ukończeniu 5-ciu lat,
  2. młodzież szkolna w wieku do 20 lat,
  3. studenci do 25 roku życia,
  4. posiadacze „Karty Grosik”,
  5. emeryci i renciści,
  6. osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności.Uwaga! Bilety ulgowe sprzedaje się za okazaniem właściwego dokumentu.

Dane adresowe:
Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7
41-501 Chorzów
tel.: 32 793 70 08
godziny.: ZOO CZYNNE JEST CAŁY ROK OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI MAJ - WRZESIEŃ: OD 9.00 DO 19.00 KASY DO 18.00 PAWILONY DO 18.45 LISTOPAD - MARZEC: OD 9.00 DO 16.00 KASY DO 15.00 PAWILONY DO 15.45 KWIECIEŃ oraz PAŹDZIERNIK: OD 9.00 DO 17.00 KASY DO 16

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć