Warszawa

Kąpielisko Fala - Chorzów

Kąpielisko Fala - Chorzów

Kąpielisko "Fala" jest obiektem położonym na ponad 12 ha - owym obszarze zorganizowanym.


Znajduje się w centralnej części parku, w sąsiedztwie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, niedaleko Kanału Regatowego, Hali Wystaw oraz licznych punktów gastronomicznych. Od 1966 roku przyciąga rzesze wypoczywających.

Podstawę kąpieliska stanowi kompleks basenów. Cztery z nich, tzw. podstawowe, zaopatrzone są w system filtracji i dezynfekcji wody, dzięki czemu woda w nich pozostaje czysta i posiada odpowiednie parametry, umożliwiające bezpieczną kąpiel. Przy basenach znajdują się również dziesięciometrowa wieża do skoków oraz zjeżdżalnia wodna. Rozległy obszar kąpieliska gwarantuje swobodę wypoczynku nawet przy bardzo dużej frekwencji osób wypoczywających

Na obiekcie funkcjonują trzy punkty gastronomiczne serwujące napoje i posiłki, szczególnie dla tych którzy spędzają na kąpielisku cały dzień. Do dyspozycji wypoczywających oddane są szatnie, ubikacje oraz prysznice z zimną i ciepłą wodą.

Nad bezpieczeństwem przebywających na kąpielisku "Fala" czuwa grupa ratowników, ochrona osób i mienia oraz pomoc przedmedyczna w osobie pielęgniarki.

Kilka różnych basenów, duże brodziki, a także plac zabaw dla najmłodszych oraz „plaże”.

Cennik biletów wstępu

  • W dni powszednie 7,- zł
  • W soboty, niedziele i święta 9,- zł
  • 1 ześlizg 1,- zł
  • Karnet całodniowy na ześlizg 9,- zł
  • Dzieci do lat 6 bezpłatnie
Dane adresowe:
41-501 Chorzów
Aleja Różana 2
tel.: 666 031 127
godziny.: Tylko w sezonie codz. 9.00?19.00

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć