Warszawa

Muzeum Górali i Zbójników - Chata Artystycznych Przygód

Muzeum Górali i Zbójników - Chata Artystycznych Przygód

Interaktywne Muzeum, gdzie w wyjątkowy sposób można poznać góralskie tradycje, barwną historię regionalną i legendy. Dom pod Trzema Madonnami, serce Muzeum, wpisany jest do rejestru zabytków. Są tu też m.in. szałasy pasterskie, kapliczki, dzwonniczka. Każdy może skorzystać z wielu stanowisk doświadczalnych i multimedialnych by poznać tradycje i sprawdzić jak żyło się dawniej. Do atrakcji należą m.in.: mierzenie elementów stroju góralskiego, deptanie kapusty, pranie na tarze, spanie na sianie, wyciskanie oscypka, zakuwanie w dyby oraz poszukiwanie zbójnickiego skarbu. Warto zobaczyć setki eksponatów, bogate zbiory etnograficzne i regionalne, unikalne malarstwo na szkle i szlak humoru góralskiego.

 

 


Chata Artystycznych Przygód, pracownia kreatywna to miejsce rozwijania talentów i nauki rękodzieła. Własnoręcznie przygotowane obrazki na szkle, ozdoby z gliny, filcu, włóczki oraz malowane ciupagi można zabrać na pamiątkę!
Ekspozycja i warsztaty są przygotowane są z myślą o dzieciach i dorosłych. Muzeum posiada też specjalną ofertę dla grup.

 


Otwarte codziennie, w każdą pogodę, maj - wrzesień w godz. 9:30-18:00, październik - kwiecień w godz. 10:00-17:00. ul. Sądecka 4, 34-700 Rabka – Zdrój, www.muzeum-zbojnikow.pl, www.chata-artystyczna.pl, www.fb.com/MuzeumZbojnikow, tel. 795 222 925.

Dane adresowe:
tel.: 795 222 925
godziny.: maj - wrzesień w godz. 9:30-18:00 październik - kwiecień w godz. 10:00-17:00

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć