Warszawa

Stacja Narciarska KONINKI

Stacja Narciarska KONINKI

Stacja Narciarska Koninki wraz z Ośrodkiem wypoczynkowym Ostoja Górska zlokalizowana jest na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, z dala od zgiełku dużych miast, co dla amatorów białego szaleństwa stanowi gwarancję wypoczynku w atmosferze ciszy i spokoju.

 

Stacja narciarska znajduje się zaledwie 59 km od Krakowa i stanowi idealną bazę wypadową dla całych rodzin również na dłuższe pobyty. Nasz całoroczny Ośrodek Wypoczynkowy dysponuje 180 miejscami noclegowymi, w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, balkonami TV oraz internetem bezprzewodowym. Na jego terenie dla naszych Gości jest wiele atrakcji:

 • bezpłatny przestronny, parking – zlokalizowanym tuż przy ośrodku
 • profesjonalna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego wraz z wykwalifikowanymi pracownikami
 • szkoła narciarka
 • restauracja – serwująca nie tylko regionalne dania i przysmaki, ale również najlepszą w okolicy pizzę
 • kawiarnia wraz z tarasem widokowym – znajdujące się przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego, skąd roztacza się przepiękna panorama na okoliczne ośnieżone wzniesienia
 • sala zabaw dziecięcych – gdzie rodzice mogą pozostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych animatorów, którzy w pełni wypełnią im czas na zabawach i grach edukacyjnych
 • możliwość zorganizowania kuligów zimowych – idealna przejażdżka i frajda dla całej rodziny
 • lodowisko – ogrodzone i przygotowywane specjalnie dla gości w okresie zimowym.


Stacja Narciarska Koninki dysponuje koleją krzesełkową i wyciągami talerzykowymi o następujących parametrach:

 • Całoroczna Kolej Linowa Tobołów – długość trasy 1450 m, homologacja FIS
 • APO & Techramps Snow Park
 • Wyciąg talerzykowy Hucisko – długość trasy 350 m
 • Wyciąg talerzykowy Starmaszka – długość trasy 350 m
 • Wyciąg talerzykowy Gigant – długość trasy 200 m
 • Wyciąg dla dzieci Hutek – 50 m


Wszystkie nasze trasy są zróżnicowane pod względem trudności, co powoduje, ze zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy sportów zimowych znajdą tu coś dla siebie. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do sztucznego naśnieżania i przygotowania stoków do jazdy. Idealny klimat, warunki atmosferyczne i przygotowanie tras przez naszych pracowników sprawia, że panują u nas wyśmienite warunki do aktywnego wypoczynku już od połowy grudnia nawet do końca kwietnia. Nasze stoki są bardzo dobrze oświetlone, a my gwarantujemy na nich bezpieczną jazdę do późnych godzin wieczornych.

Szkoła Narciarska KONINKI

Od kilku sezonów działa u nas Licencjonowana przez Polski Związek Narciarski – Szkoła Narciarska Koninki, której siedziba znajduje się w budynku dolnej stacji kolei krzesełkowej. Nasza szkółka prowadzi zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Począwszy od dzieci poprzez wszystkich tych, którzy po raz pierwszy stawiają kroki na nartach czy snowboardzie, a skończywszy na tych, którzy chcą doskonalić technikę jazdy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się lekcje z udziałem naszych najmłodszych milusińskich.

Doświadczenie i bardzo indywidualne podejście naszej wykwalifikowanej kadry do każdego uczestnika, sprawia że lekcje przeprowadzanie są w sposób profesjonalny i bezpieczny, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie.

Od sezonu 2011/2012 jedną z naszych nowości jest uruchomienie na terenie Naszej Stacji APO & Techramps Snowpark Koninki. Składa się on z 4 sekcji rozlokowanych wzdłuż naszej głównej trasy (1450 m). Pierwsza sekcja znajduje się pod szczytem, a ostatnia u podnóża góry. Sekcja 1 i 4 - skocznie (2-4m, 8-10 m), mini quarter, wall ride, kilka przeszkód jibowych. Sekcja 2 i 3 - jibowe z małymi muldkami do zabawy. Sekcje są oznakowane i wydzielone z trasy zjazdowej, dzięki czemu zachowano na niej maksimum bezpieczeństwa. Nad przyjemnością jazdy i całymi tegorocznymi akcjami czuwa Ekipa Techramps i Park Pirates.

Zapraszamy do Koninek!!!

 


Gwarantujemy wyśmienitą zabawę i niezapomniane chwile spędzone w rodzinnej atmosferze, spędzone aktywnie pośród dzikiej przyrody i niezwykłej panoramy roztaczającej się na gorczańskie polany.
Do zobaczenia w Koninkach!!!

Dane adresowe:
Koninki
tel.: 018 33 17 580

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć