aa
aNauczycielu! Zgłoś swoją szkołę do BaśnioBOJU!

Warszawa

Kluski z kaszy manny z sokiem malinowym

Kluski z kaszy manny z sokiem malinowym

a

Odrobina słodyczy - przepis nadesłany na konkurs "Zabawy z kaszą".

 

SKŁADNIKI:

 

  • 2 opakowania twarożku homogenizowanego

  • 2 jajka

  • 12 łyżek kaszy manny

  • 1,5 łyżki cukru

  • szklanka malin

  • sól, pieprz, cynamon

 

 

PRZYGOTOWANIE:

 

  1. Na patelni skarmelizować cukier, dodać przebrane i umyte maliny. Chwilę gotować. 

  2. Jajka dokładnie roztrzepać. Dodać twarożek, kaszę mannę oraz szczyptę soli, wyrobić na jednolitą masę (powinna być dość gęsta). 

  3. W garnku zagotować osoloną wodę. Na wrzątek wkładać łyżką podłużne kluski. Gotować na małym ogniu przez około 5 minut. Kluski wyjmować łyżką cedzakową na talerze. Podawać z sosem malinowym i cynamonem. 

 

SMACZNEGO!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Przepisy

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)