Strefa rodzica » Artykuły » Wspomóż potrzebujących – przekaż 1% podatku

Wspomóż potrzebujących – przekaż 1% podatkupowiększ

Wspomóż potrzebujących – przekaż 1% podatku

Jeśli chcesz wspomóc potrzebujących, wcale nie musisz wpłacać pieniędzy bezpośrednio na rachunek bankowy wybranej fundacji. Możesz bowiem stać się darczyńcą bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Przekaż 1% podatku, zasilając tym samym konto wybranej organizacji pożytku publicznego.

 

1% możesz podarować dowolnej fundacji, która znajduje się na oficjalnej liście przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Warto zaglądać tam co roku, ponieważ lista jest aktualizowana – niektóre fundacje tracą status OPP, jeśli nie spełnią warunków formalnych. Przekazując 1% podatku, sama decydujesz, w jaki sposób chcesz wesprzeć potrzebujących.

 

1% podatku – to nic nie kosztuje

 

Wykonując rozliczenie PIT, warto na dłużej zatrzymać się przy rubryce dotyczącej możliwości wsparcia wybranej organizacji pożytku publicznego. Dobrze bowiem pamiętać, że przekazanie 1% podatku tak naprawdę nic nie kosztuje. Owszem, kwota de facto pochodzi z naszych zarobków, jednak jeśli zrezygnujemy ze wsparcia fundacji, pozostanie ona na koncie urzędu skarbowego.

 

Przekazanie 1% na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego jest w rzeczywistości operacją neutralną podatkowo. Nic na tym nie stracisz. Możesz natomiast uspokoić sumienie, bo dołożyłaś „małą cegiełkę”, przyczyniając się do ratowania życia wielu ludzi lub ochrony środowiska naturalnego. A świadomość, że robi się coś dobrego dla innych, podnosi poczucie własnej wartości.

 

Pobierz program PIT bezpłatnie

 

Jeśli chcesz wykonać rozliczenie PIT, wspierając przy tym wybraną organizację pożytku publicznego, wcale nie musisz fatygować się po papierowy druk do urzędu skarbowego. Nie musisz pobierać go ze strony internetowej i drukować.

 

Rozliczenie PIT możesz przeprowadzić znacznie szybciej, pobierając bezpłatnie program PIT ze strony internetowej wybranej fundacji, m.in. ze strony WWF. Jest to fundacja działająca na rzecz przyrody. Jej misją jest ochrona środowiska naturalnego przed postępującą degradacją. W swojej opiece ma wymierające gatunki zwierząt, a ponadto chroni lasy oraz morza i oceany.

 

Wykonując rozliczenie PIT za pomocą programu pobranego na komputer, nie tylko oszczędzasz czas. Zmniejszasz również ryzyko błędów wyliczeniowych, ponieważ wszystkie dane rachunkowe pojawiają się automatycznie.

 

Jak przekazać 1% podatku?

Proces przekazywania 1% podatku możesz uprościć, korzystając z bezpłatnego programu udostępnianego przez wybraną organizację pożytku publicznego. Bardzo często jest tak, że fundacje przekazują program z wypełnionym automatycznie polem KRS. Nie musisz więc poszukiwać informacji w tym zakresie.

 

Chcąc przekazać 1% podatku, należy rozliczyć PIT tak jak do tej pory. Jedynie w rubrykach dotyczących „Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” należy uzupełnić odpowiednie pola – przede wszystkim wysokość przekazywanej kwoty (nie może być wyższa niż 1% należnego podatku).


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Dlaczego warto zachęcać dziecko do czytania? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Dlaczego warto zachęcać dziecko do czytania?

Dlaczego warto zachęcać dziecko do czytania?

Czytanie to jedna z tych rzeczy, które warto zaszczepiać u dzieci już od najmłodszych lat. Dzięki temu nie tylko skorzystają z licznych korzyści, jakie wiążą się z regularnym poświęcaniem czasu na lekturę, ale też istnieje duża szansa, że w dorosłym życiu będą chętniej sięgały po książki. więcej »
Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić, żeby moje dziecko mówiło po angielsku?

Indywidualnie czy grupowo, czyli co mam zrobić, żeby moje dziecko mówiło po angielsku?

Większość współczesnych rodziców zdaje sobie sprawę, że język obcy jest narzędziem, bez którego ciężko wyobrazić sobie przyszłość ich dzieci. Rozważają tylko kiedy rozpocząć naukę, no i przede wszystkim: gdzie?... więcej »
Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Po wakacyjnej przerwie, 7 września Krówka Matylda spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami Grajewa i okolic w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Europejskie Dni Dziedzictwa. więcej »
Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Zwiastun do filmu ,,Gordon i Paddy" - premiera 11 października

Piękna, animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. więcej »
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Pora na dawkę śmiechu z nowymi boomerangowymi bohaterami. Poznajcie Migthy Mike?a! Największym marzeniem tego malucha jest siedzieć w wygodnym fotelu i rozkoszować się ciszą przy lekturze porannej gazety. więcej »
Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Dzisiejsze dzieci, niestety od najmłodszych lat, są przebodźcowane. Tablet, telefon, krzykliwe kreskówki są ich codziennością. My dorośli coraz chętniej sięgamy po filozofię slow w jedzeniu, życiu, podróżach - pomóżmy zatem także dzieciom wprowadzić ją do ich życia! więcej »
Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Pokwitanie u dziewcząt rozpoczyna się między 8. a 13. rokiem życia. To czas, kiedy dojrzewają jajeczka i dochodzi do ich uwolnienia. Rozpoczyna się produkcja estrogenu, który sprawia, że ciało Twojej córki się zmienia. Po to, żeby w przyszłości mogła zostać matką. Jakie zmiany będzie przechodziła Twoja córka? Jak rozmawiać o dojrzewaniu, o czym mówić swojej nastolatce i w jaki sposób? więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019