Strefa rodzica » Artykuły » Wspomóż potrzebujących – przekaż 1% podatku

Wspomóż potrzebujących – przekaż 1% podatkupowiększ

Wspomóż potrzebujących – przekaż 1% podatku

Jeśli chcesz wspomóc potrzebujących, wcale nie musisz wpłacać pieniędzy bezpośrednio na rachunek bankowy wybranej fundacji. Możesz bowiem stać się darczyńcą bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Przekaż 1% podatku, zasilając tym samym konto wybranej organizacji pożytku publicznego.

 

1% możesz podarować dowolnej fundacji, która znajduje się na oficjalnej liście przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Warto zaglądać tam co roku, ponieważ lista jest aktualizowana – niektóre fundacje tracą status OPP, jeśli nie spełnią warunków formalnych. Przekazując 1% podatku, sama decydujesz, w jaki sposób chcesz wesprzeć potrzebujących.

 

1% podatku – to nic nie kosztuje

 

Wykonując rozliczenie PIT, warto na dłużej zatrzymać się przy rubryce dotyczącej możliwości wsparcia wybranej organizacji pożytku publicznego. Dobrze bowiem pamiętać, że przekazanie 1% podatku tak naprawdę nic nie kosztuje. Owszem, kwota de facto pochodzi z naszych zarobków, jednak jeśli zrezygnujemy ze wsparcia fundacji, pozostanie ona na koncie urzędu skarbowego.

 

Przekazanie 1% na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego jest w rzeczywistości operacją neutralną podatkowo. Nic na tym nie stracisz. Możesz natomiast uspokoić sumienie, bo dołożyłaś „małą cegiełkę”, przyczyniając się do ratowania życia wielu ludzi lub ochrony środowiska naturalnego. A świadomość, że robi się coś dobrego dla innych, podnosi poczucie własnej wartości.

 

Pobierz program PIT bezpłatnie

 

Jeśli chcesz wykonać rozliczenie PIT, wspierając przy tym wybraną organizację pożytku publicznego, wcale nie musisz fatygować się po papierowy druk do urzędu skarbowego. Nie musisz pobierać go ze strony internetowej i drukować.

 

Rozliczenie PIT możesz przeprowadzić znacznie szybciej, pobierając bezpłatnie program PIT ze strony internetowej wybranej fundacji, m.in. ze strony WWF. Jest to fundacja działająca na rzecz przyrody. Jej misją jest ochrona środowiska naturalnego przed postępującą degradacją. W swojej opiece ma wymierające gatunki zwierząt, a ponadto chroni lasy oraz morza i oceany.

 

Wykonując rozliczenie PIT za pomocą programu pobranego na komputer, nie tylko oszczędzasz czas. Zmniejszasz również ryzyko błędów wyliczeniowych, ponieważ wszystkie dane rachunkowe pojawiają się automatycznie.

 

Jak przekazać 1% podatku?

Proces przekazywania 1% podatku możesz uprościć, korzystając z bezpłatnego programu udostępnianego przez wybraną organizację pożytku publicznego. Bardzo często jest tak, że fundacje przekazują program z wypełnionym automatycznie polem KRS. Nie musisz więc poszukiwać informacji w tym zakresie.

 

Chcąc przekazać 1% podatku, należy rozliczyć PIT tak jak do tej pory. Jedynie w rubrykach dotyczących „Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” należy uzupełnić odpowiednie pola – przede wszystkim wysokość przekazywanej kwoty (nie może być wyższa niż 1% należnego podatku).


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Cudowna Autorka "Cudownego chłopaka" więcej » x
Zobacz » Artykuły
Cudowna Autorka "Cudownego chłopaka"

Cudowna Autorka "Cudownego chłopaka"

Rozmawiamy z R.J. Palacio o książce "Cudowny chłopak", jej ekranizacji, kampanii oraz Nowym Jorku. I przekonujemy się, że nie tylko pisze o byciu życzliwym. Sama jest chodzącym przykładem życzliwości. więcej »
Mamo, znajdź czas dla siebie!

Mamo, znajdź czas dla siebie!

Bycie mamą to trudne i odpowiedzialne zadanie, ale prawda jest taka, że żadna z kobiet nie zamieniłaby tego za nic na świecie. Musisz jednak pamiętać, że chociaż chcesz poświęcać każdą wolną chwilę swojemu dziecku, to nie możesz zapominać o tym, aby wygospodarować również odrobinę czasu dla siebie. więcej »
Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą"
Patronat CzasDzieci.pl

Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą"

Wielki Finał "Zbieraj z klasą" odbył się w środę, 15 maja 2019 r. w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta w Warszawie... więcej »
Zabawki - sto powodów do uśmiechu

Zabawki - sto powodów do uśmiechu

Kochając dziecko, dbasz o jego potrzeby. Jedną z nich jest zabawa. Dzięki tej formie aktywności Twoja pociecha rozwija się prawidłowo, zwłaszcza że na każdym etapie życia towarzyszą jej zabawki. Są one konieczne do zdobywania wiedzy i umiejętności, a przy okazji stanowią źródło radości dla obdarowywanego szkraba. Mając to na uwadze, rozglądasz się za kolejnym prezentem? Oto kilka podpowiedzi. więcej »
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych
Patronat CzasDzieci.pl

Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2019 kina niezależne zapraszają najmłodszych widzów oraz ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. W programie historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni zaskakujące jakością obrazu i dźwięku. więcej »
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane. więcej »
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym miejscu i poświęca sobie nawzajem kilkanaście cennych minut. Przedstawiamy zasady dobrej atmosfery podczas wspólnych posiłków... więcej »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga się w nieskończoność, a jedynym sposobem na jego zjedzenie jest włączenie bajki. Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! więcej »
Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Niechęć dziecka do jedzenia produktów mlecznych spędza sen z powiek wielu rodzicom. Maluch intensywnie się rozwija, dlatego chcemy dostarczyć jego ciału i umysłowi niezbędnych składników odżywczych. Jednak co zrobić (i czego nie robić), gdy nasza pociecha nie akceptuje mleka? Przede wszystkim: zachować spokój. I przeczytać ten artykuł! więcej »
Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Istnieje wiele różnych pomysłów na to, jak spędzić wolny czas. Popularnością cieszą się, między innymi, koncerty. Różnorodne wydarzenia muzyczne mogą być naprawdę świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach i z rozmaitych powodów. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Konkurs na Czasie!

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Wspaniałem nagrody! Weź udział...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019