Warszawa

Praktyczne wskazówki, jak dbać o włosy jesienią i zimą

Praktyczne wskazówki, jak dbać o włosy jesienią i zimą

Nasze włosy w okresie jesienno-zimowym często się elektryzują, stają się łamliwe i tracą swój naturalny blask. Nie pomagają im także nieustanne zmiany temperatur oraz codzienne zabiegi suszenia i prostowania. Jeśli chcemy, aby nasze włosy pozostały w dobrej kondycji, warto zastosować się do kilku prostych wskazówek.

 

 

Omówimy po kolei wszystkie czynności związane z ich codzienną pielęgnacją, a także podpowiemy, jak zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia:

 

Mycie

W tym okresie włosy są bardziej podatne na zniszczenia. Wybieraj więc naturalne szampony roślinne z dodatkiem aloesu, pokrzywy lub żeń-szenia np. marki Green Pharmacy, które nie tylko nawilżają, regenerują, ale także normalizują pracę gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Po umyciu spłucz włosy letnią wodą.

 

Zabiegi pielęgnacyjne

Przede wszystkim nawilżanie. Wypróbuj olejki do włosów z dodatkiem skrzypu polnego, zielonej herbaty lub oleju arganowego Green Pharmacy, a także, jeśli Twoje włosy wymagają natychmiastowego odżywienia, ampułki do włosów bardzo zniszczonych Herbal Care marki Farmona ze skrzypem polnym. Zawartość ampułki nanieś na skórę głowy, delikatnie wmasuj i pozostaw bez spłukiwania. W codziennej pielęgnacji pomocne okażą się także odżywki w sprayu, które możesz nosić ze sobą w torebce.

 

Suszenie

Zabieg, który najlepiej wykonywać tylko, jeśli jest to absolutnie konieczne – gdy nie masz czasu poczekać aż wyschną same. Suszenie włosów gorącym nawiewem to załatwianie ich na „dzień dobry”. Wstań 5 minut wcześniej i przeznacz ten czas na trwające odrobinę dłużej suszenie włosów chłodnym nawiewem. Jeśli zmagasz się z problemem wiecznie naelektryzowanych włosów, to może warto w tym roku poprosić Mikołaja o suszarkę z funkcją jonizacji?

 

Czesanie

Używaj szczotki z naturalnego włosia lub drewnianego grzebienia. Pamiętaj, żeby przed rozczesaniem mokrych włosów spryskać je mgiełką np. z wyciągiem z bursztynu Jantar marki Farmona, który odżywia, wygładza i wzmacnia włosy.

 

Układanie

Staraj się unikać kręcenia i prostowania włosów lub ogranicz te zabiegi do niezbędnego minimum. Spięte włosy ukryte pod czapką lub płaszczem będą mniej narażone na zniszczenia.

 

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami

Zagrożenia dla naszych włosów czają się nie tylko na zewnątrz. Zimą bardzo łatwo przesuszyć włosy, przebywając w pomieszczeniach, w których nieustannie pracuje ogrzewanie. Zadbaj więc o ich odpowiednie nawilżenie przez cały dzień, a wychodząc z pracy lub ze szkoły, pamiętaj o nakryciu głowy. Ale uwaga, nie byle jakim! Czapki ze sztucznych materiałów będą jeszcze bardziej elektryzować włosy. Zanim zdecydujesz się na zakup nakrycia głowy, spójrz nie tylko w lustro, ale także na metkę. Wybierz czapkę zrobioną z naturalnych materiałów - wełny lub bawełny.

 

Odpowiednie odżywianie

To punkt, o którym warto pamiętać przez cały rok. Dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin doskonale wpływa na naszą cerę, włosy, skórę, paznokcie, a także samopoczucie. To prawda, że jesienią i zimą dostęp do świeżych owoców i warzyw jest ograniczony, ale to żadna wymówka! Podejmij wyzwanie, dołącz do swojej diety przynajmniej jeden owoc i jedno warzywo dziennie. Zobaczysz, jak szybko wejdzie Ci to w nawyk. Możesz także dodatkowo wspomagać organizm dostępnymi na rynku suplementami zawierającymi witaminę A, B, C i E.

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć