To ostatnia szansa na wybranie się do kina z najmłodszymi fanami przebojowej kotki. Kicia Kocia w przedszkolu jest czwartą i finałową częścią animacji, która skradła serca maluchów oraz ich rodziców. Premiera nowych historyjek o Kici Koci już 26 kwietnia tylko na dużym ekranie.
Nowe odcinki hitu – Kicia Kocia w przedszkolu – trafią na ekrany kin 26 kwietnia. Seria animowanych przygód o bystrej kotce skradła serca dzieci i ich rodziców, zbierając w kinach 700-tysięczną widownię i stając się liderem rankingu najchętniej oglądanych w Polsce seriali na Netflixie. Kicia Kocia to bestseller wydawnictwa Media Rodzina. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej zostały wyprodukowane przez polskie studio animacji EGoFILM.
– Jako mama staram się tworzyć treści, które sama wybrałabym dla mojej córki – mówi producentka i właścicielka EGoFILM Ewelina Gordziejuk. – Realizując serial, brałam pod uwagę percepcję dzieci, do których skierowana jest produkcja. Nie tylko czas trwania, ale również tempo akcji, muzyka, udźwiękowienie są dostosowane do najmłodszych odbiorców. Dzięki temu, po obejrzeniu bajki, dziecko nie jest przebodźcowane. Podąża bez problemu za akcją filmu i jest w stanie obejrzeć go ze zrozumieniem – dodaje.
Kicia Kocia trafia do dzieci i ich rodziców
Tytułowa kotka to bohaterka, z którą dzieci z łatwością się utożsamiają. Przeżywa historie oparte na codziennych doświadczeniach każdego przedszkolaka. Jej przygody to opowieści o przyjaźni, rodzinie, ale też trudnościach, z jakimi mierzy się w życiu każde dziecko, jak np. pierwszy dzień w przedszkolu.
– „Kicia Kocia” zachęca do eksploracji świata. Jest inspiracją dla wielu przygód, edukuje w nienachalny sposób. To bajka, przy której nasze dzieci mogą czuć się w pełni bezpieczne – tłumaczy Ewelina Gordziejuk. – Sukces filmu tkwi między innymi w tym, że dotychczas nie było na rynku polskiej produkcji skierowanej do tak młodego widza. Dla wielu „Kicia Kocia” jest pierwszym seansem w kinie. To pewnego rodzaju wydarzenie rodzinne, któremu towarzyszą przecież ogromne emocje – podkreśla.
Choć odbiorcami serialu są najmłodsi widzowie, Kicia Kocia puszcza oczko w kierunku starszego pokolenia. Dla rodziców, którzy zostali wychowani na rodzimych animacjach, seanse to sentymentalna podróż do lat dziecięcych. W swoich produkcjach EGoFILM podtrzymuje tradycję polskiej animacji, sięgając po polską literaturę i działając razem z lokalnymi twórcami.
Uroczysta premiera filmu
W niedzielę 21 kwietnia w warszawskim kinie Kinogram odbył się uroczysty pokaz premierowy nowych przygód rezolutnej kotki. Kicia Kocia w przedszkolu przyciągnęła masę młodych widzów i ich opiekunów oraz wyjątkowych gości – aktorów, producentów i przyjaciół Kici Koci. Na dzieci poza seansem ulubionej bajki czekała masa atrakcji – warsztaty, bańki mydlane, dyplomy, gry i zabawy z animatorką.
Kicia Kocia w przedszkolu w kinach od 26 kwietnia
Animacje z kotką w roli głównej to dla dzieci nie tylko masa świetnej zabawy, ale przede wszystkim okazja do nauki cennych lekcji życiowych. Tym razem Kicię Kocię i jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Razem z bohaterami spędzimy dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Sympatyczna kotka pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!
Nowe odcinki i ostatnia szansa na kinowe spotkanie z Kicią Kocią już od 26 kwietnia!
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
Kicia Kocia w przedszkolu
Kategoria wiekowa: bez ograniczeń
Reżyserka nadzorująca: Marta Stróżycka
Kraj i rok produkcji: Polska 2024
Czas trwania: 42 min
Wersja językowa: dubbing
Polska premiera: 26 kwietnia 2024
Producent: EGoFILM GROUP SP. Z O.O.
Koproducent: PARIS+HENDZEL CO.
Partnerzy filmu: Wydawnictwo Media Rodzina, Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fotorelacja z premiery: Piotr Kruszak