Warszawa

10 pomysłów na upominek z okazji Dnia Mamy DIY

10 pomysłów na upominek z okazji Dnia Mamy DIY

Każda mama uwielbia spędzać czas ze swoim dzieckiem – nie ma chyba nic bardziej oczywistego. Nie trzeba wiele, żeby sprawić radość jednej z najważniejszych osób w życiu dziecka. Najlepszym prezentem, jaki mama może otrzymać od swojej pociechy, jest wspólne spędzenie z nią czasu. Trzeba tylko wymyślić, jak ten czas wykorzystać, aby przy okazji dobrze się bawić.

 

Wspólny czas - wspólnie przygotowany prezent

 

Na zbliżający się Dzień Mamy dzieci mogą razem z nią wykonać pomysłowy prezent. To nadal będzie wielkie zaskoczenie dla mamy. Wystarczy przygotować materiały potrzebne do stworzenia upominku i zachęcić mamę do wspólnej zabawy. Jeśli dzieci poświęcą czas na wymyślenie przedmiotu, który najbardziej spodoba się mamie, to na pewno szybko nie zapomni ona o tym wydarzeniu i będzie często wracała do niego myślami. Czasami niezwykle trudno jest wybrać odpowiedni podarunek. Zastanówmy się, czego nasza mama potrzebuje i co jej się podoba. Może niedawno wspominała, że nie ma miejsca na biżuterię? Wykonanie glinianej miseczki na ozdoby bądź pudełeczka, w którym mogłaby przechowywać kolczyki i inne drobiazgi, będzie wówczas trafionym pomysłem. A może to właśnie nowy naszyjnik byłby lepszą alternatywą? Tęczowe koraliki, które mama mogłaby nosić, na pewno wprowadzą trochę koloru do jej życia. Wykonanie ślicznie ozdobionej laurki z pewnością również ucieszy mamę.

 


Przeczytaj też:


 

Własnoręcznie przygotowany prezent DIY spodoba się zawsze

 

Oczywiście ważne jest, aby upominek spodobał się obdarowanemu. Jednak nieważne, co podarujemy mamie, własnoręcznie wykonany prezent zawsze będzie wyjątkowy. Podarunki, w których wykonanie wkłada się serce, zawsze mają większą wartość dla rodziców. Właśnie takimi prezentami dzieci pokazują, jak niezwykłą osobą jest dla nich mama i ile dla nich znaczy. Samodzielne wykonanie upominku wymaga trochę więcej trudu niż wyjście do sklepu, ale uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby jest największym podziękowaniem. To, że dzieci poświęcają swój czas dla rodziców i myślą o tym, co niezwykłego przygotować, jest już wystarczającym prezentem. Czerpanie radości ze swojego towarzystwa, podczas wspólnego wykonywania niespodzianki, będzie dodatkową zaletą całego pomysłu.

 

Można także zaskoczyć mamę całkowicie i samemu lub z pomocą taty wykonać prezent. Nie zapominajmy jednak o tym, żeby poświęcić mamie czas, szczególnie w dniu jej święta. Wspaniałym pomysłem będzie ozdobienie upominku razem z mamą. Podczas dekoracji najlepiej użyć kolorów i kształtów, które mama najbardziej lubi. Wiosenny naszyjnik z zawieszką z motylkiem, kwiatkiem czy serduszkiem – a może wszystkimi elementami – powinien spodobać się mamie.

 

Własnoręcznie wykonany prezent będzie nietypowy i niepowtarzalny

 

Dziecięca wyobraźnia nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Stworzenie czegoś samemu jest lepszym rozwiązaniem niż zakup drogiego, a niejednokrotnie nietrafionego, prezentu. Maluch z rękami brudnymi od gliny czy z buzią ubrudzoną farbami, ale z uśmiechem na ustach, będzie widokiem, który mama zapamięta na długo.

 

Zobaczcie nasze propozycje prezentów DIY 

(instrukcja po kliknięciu w obrazek):

 

 

1. Gliniana miseczka na biżuterię

 

 

2. Laurka z serduszkiem dla mamy

 

 

3. Kolorowy naszyjnik z gliny dla mamy

 

 

4. Laurka dla mamy na ludowo

 

 

5. Woreczek na biżuterię w wisienki

 

 

6. Gliniana sówka

 

 

7. Papierowe tulipany dla mamy

 

 

8. Tęczowy naszyjnik dla mamy

 

 

9. Pudełko na biżuterię dla mamy

 

 

10. Wazonik ze słoika na kwiaty dla mamy

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć