Warszawa

Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe!

Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe!

Gry uczą także zasad społecznych i strategii interpersonalnych w najbardziej naturalnym dla każdego człowieka środowisku - grupie społecznej i tym samym wygrywają w tej kwestii ze wszystkimi, nawet najbardziej zaawansowanymi technicznie grami komputerowymi, które mają charakter społecznie izolujący. A do tego możemy to wszystko uzyskać mając jedynie do dyspozycji grę, towarzystwo i… dobre chęci.


„Planszówki” możemy zabrać dosłownie wszędzie – na plażę, do parku, na wieś, w góry. Praktycznie w każdym miejscu możemy rozłożyć planszę, zaprosić rodzinę, przyjaciół, a nawet nieznajomych do wspólnej gry i rozpocząć fascynującą przygodę.

 

Wielu z nas wychowywało się na „planszówkach”. Pamiętamy nasze ulubione gry, czasem nawet wyniki, a przyjaciele „od gier” stali się nierzadko naszymi przyjaciółmi na całe życie. Trudno znaleźć w Polsce dorosłą osobę, która nie pochylałaby się w dzieciństwie nad jakąś planszą. Warto żebyśmy teraz dali szansę naszym dzieciom na podobne ekscytujące przeżycia, spędzając jednocześnie z maluczkimi wspólny, fascynujący czas. Nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe, bo nikt z nas nie jest zbyt dorosły na radość, jaką za sobą niosą.

Ludzie grają w gry planszowe od kilku tysięcy lat, a analiza zachowań społecznych i trendów, zarówno w Polsce, jak i na Zachodzie wskazuje na to, że jeszcze bardzo długo nic w tej materii się nie zmieni.

 

dr Tomasz Sobierajski, socjolog Uniwersytetu Warszawskiego
 

 

Egmont Polska ma w swojej ofercie kilka godnych uwagi gier planszowych. Wszystkie gwarantują doskonałą zabawę dla całej rodziny.

 

Dla młodszych dzieci odpowiednie będą:

Pędzące żółwie

 

       

 

dla nieco starszych (nie tylko dzieci) polecamy:

Polowanie na robale

 

 

 

Zlot czarownic

 

    

 

Dla pasjonatów piłki nożnej:

Futbol Ligretto

 

   

 

Dla całych rodzin:

 

Owczy Pęd

 

  

 

 

Niagara

 

      

 

 Zapraszamy na stronę       www.krainaplanszowek.pl

 

Kraina Planszówek
 

 

Komentarze

jakie owieczkunie....... ja chce!

dodany: 2009-06-16 22:12:28, przez: iga

SUPER SPRAWA. WRESZCIE NIE TYLKO KOMPYTER.GDZIE JEST TAKI SKLEP?

dodany: 2009-06-07 08:12:38, przez: krystyna

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć