Warszawa

Gdzie się wybrać na wycieczkę z dzieckiem?

Gdzie się wybrać na wycieczkę z dzieckiem?

Stacja Nałęczów,150km od Warszawy, my wybieramy pociąg Mama z dzieckiem 5 letnim to koszt biletu 56zł. Na boczynym torze czeka pociąg towarowy, maszynista zagaduje mojego syna, poświęca swój czas, żeby wytłumaczyć pracę lokomotywy. Pokazuje, tłumaczy, objaśnia, wielką cierpliwością nagradza zaciekawienie dziecka..


Takich ludzi chcemy spotykać, My Rodzice, rozumiejący potrzeby Małych Odkrywców, a nie jedynie Małych Widzów.
Ten sam pociąg w TV, choćby w 3, 4,czy 5D nie sprawi, że dzieci zrozumieją.
Zatem na Wycieczki Wszyscy Rodzice! - bo nie tylko czeka nas przygoda z pociągiem, to dopiero wstęp.

 

Teraz kolej na Nałęczów.
Hektary Parku Zdrojowego, którego sercem jest Wyspa Miłości, otoczona zewsząd jeziorkiem, gdzie swoje Królestwo stworzyły kaczki i łabędzie.
Uwaga na wyspę prowadzi mostek, ale w czasie lęgowiska nie można przeszkadzać.
Po parku można chodzić z kijami, biegać, jeździć rowerem, do woli, podziwiać perły architektury nałęczowskiej.

Pomnik Stefana Żeromskiego i Ławeczka Bolesława Prusa, mówią nam współczesnym, jaką atmosferą przesiąknięty był Nałęczów ówczesny.
Societa Polski przybywała do Nałęczowa na kuracje,letnisko.
Tu modnie było mieć willę, czy pałac.
Architektura miejsca bardzo wysublimowana ze znacznymi wpływami włoskimi i innymi regionalnymi, n.p. zakopiańskimi.
Każda z tych majestatycznych willi, okazałych dwupiętrowych dziś w środku nie odbiega standardem od nowoczesnych hoteli.

 

Właściciele stawiają na komfort turysty, przekonaliśmy się, że ceny od 80złdo 130zł za prywatną kwaterę dla dwóch osób, przekłada się na duży komfort,bez wskazywania na szczególne miejsce,
jest tak rozbudowana baza noclegowa, że praktycznie naokoło Parku Zdrojowego coś się znajdzie na każdy portfel.

 

Wycieczka może być urozmaicona wypadem do Kazimierza, to tylko 12km busem, czy rowerem, który bez kłopotu można wypożyczyć w Nałęczowie.

W Nałęczowie, też mamy wiele do zwiedzania, Muzeum B.Prusa, Muzeum-Chatę Stefana Żeromskiego, kościoły, zabytkowe pomniki, czy też po prostu wycieczki do jarów wapiennych w pięknych zalesionych obrzeżach Parku Zdrojowego.
Prężnie działający Dom Kultury propagujący haft nałęczowski, stąd pamiątki na prezent zadowolą znawców rękodzieła.

 

Po lasach kryją się mogiły Powstańców Styczniowych i Partyzantów z II Wojny Światowej. Cuda przyrody, drzewa z olbrzymimi dziuplami na terenie Parku Zdrojowego rozbudzają wyobraźnie dziecka, można w takiej dziupli nawet zamieszkać na czas zabawy. Nam udało się zaobserwować dzięcioła czarnego, a w drodze do Nałęczowa sarny na polach i bociany.

 

W samym Parku Zdrojowym, kompleks SPA 13zł/h, dla dzieci do 5 roku gratis. Pijalnia Wód Zdrojowych w Zabytkowej Oranżerii, Pijalnia Czekolady i łakocie, pamiątki. Przylegający plac zabaw do Parku Zdrojowego to drewniane huśtawki, ścianka do wspinaczki, pajęczyna z linką-drabinką i bocianim gniazdem, karuzela.


Miejsce idealne na wycieczkę, z dziećmi i dla dzieci.
O obiady nie  trzeba się martwić, są nie tylko restauracyjne, pyszne i znane każdemu obiady barowe tuż obok Parku Zdrojowego, ilekroć przyjeżdżamy, obiad dla dwóch osób plus obiad dziecięcy łącznie z piciem, to kwota około 50-60zł.


Zimą ze stromych górek, których tu nie brakuje można zjeżdżać na sankach, a teraz wiosną przechadzać się w zapachu fiołków. Urokliwe mostki nad wartkimi rzeczkami skłaniają do zadumy, koją oko.


Mój nadpobudliwy syn właśnie tu w Nałęczowie wypływany i wybiegany, wyspacerowany, wybawiony wycisza się i relaksuje, dlatego nie tylko w czasie majówek polecam to urokliwe uzdrowisko.

 

Mama Joanna

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć