Warszawa

Jak przechowywać pamiątkowe zdjęcia?

Jak przechowywać pamiątkowe zdjęcia?

Sposobów na kolekcjonowanie zdjęć jest wiele. Niegdyś wywoływane fotografie wsadzało się do albumu. Obecnie dysponujemy znacznie szerszym wachlarzem możliwości. Zdecyduj, który sposób na przechowywanie wspomnień jest dla Ciebie najwygodniejszy.

 

Nowoczesna fotoksiążka

 

W ostatnich latach olbrzymią popularność zdobyło przygotowywanie fotoksiążek. Nic dziwnego: w ten sposób można stworzyć spersonalizowany prezent, który będzie doskonałą pamiątką dla bliskiej osoby, ale też i dla nas. Fotoksiążkę można przygotować wedle własnego klucza: jako pamiątki z wakacji, zapisu rodzinnej imprezy, zbudowania opowieści o przyjaźni czy pokazania, jak dorastał najmłodszy członek rodziny. 

 

Spersonalizowaną fotoksiążkę przygotujesz szybko i sprawnie na stronie: https://www.cewe.pl/cewe-fotoksiazka.html

Fotoksiążki dostępne są w różnych rozmiarach, mogą mieć od kilku do kilkudziesięciu stron, zawierać dodatkowo miejsce na indywidualne podpisy i notatki. Dodatkowo pięknie prezentują się na półce i są po prostu wygodniejsze niż przechowywanie fotografii w chmurze. 

 

Tradycyjny album

 

Dla tych, którzy kochają klasyczne rozwiązania dobrym sposobem przechowywania zdjęć będzie oczywiście tworzenie tradycyjnego albumu. W sklepach papierniczych zakupić można wysokiej jakości albumy z bibułką, miejscem do pisania i estetycznymi papierowymi ramkami na zdjęcia. Przygotowanie takiego albumu zajmuje sporo czasu, ale z pewnością dla miłośników rękodzieła jest to wysiłek będący przyjemnością. Zdjęcia do tradycyjnego albumu mogą być wydrukowane w domu na specjalistycznej drukarce lub można to zlecić w dowolnym salonie fotograficznym: również przez program CEWE. 

 

Miejsce dla wyjątkowych fotografii

 

Najpiękniejsze momenty z naszego życia to chwile, które z pewnością chcemy pielęgnować w pamięci. Dlatego warto zadbać o to, by towarzyszyły nam na co dzień. Zdjęcia dokumentujące rocznice, śluby, wakacje, spotkania z przyjaciółmi i członkami rodziny można umieścić w portfelu, na ścianie, w ramkach i... na obrazach. Najnowsze techniki druku cyfrowego pozwalają na przemienienie zwykłego zdjęcia w obraz do złudzenia przypominający olejny. Hitem ostatnich lat są także elektroniczne ramki, do których wgrywa się pliki ze zdjęciami, jakie są następnie wyświetlane jedno po drugim. 

 

Wszystko w jednym miejscu i na lata

 

Statystyki wskazują, że średnio każdy z nas robi około dwóch zdjęć dziennie. To oznacza, że po roku jest już ich prawie 800. Faktem, który potwierdzi z pewnością każdy rodzic czy posiadacz zwierząt jest to, że zdjęć tych może powstawać i kilka tysięcy w skali roku. Dlatego warto jest przechowywać je na nośniku, który nie ulegnie zgubieniu, zalaniu i zniszczeniu. Wiele firm udostępnia usługę przechowywania plików w chmurze, czyli na wirtualnym dysku. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, do którego mamy dostęp z każdego miejsca na świecie, o każdej porze i przez całe życie. Zdjęcia przechowywane w chmurze można wygodnie pobierać, by np. przygotować z nich tematyczną fotoksiążkę. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to jakość przechowywanych zdjęć: darmowe rozwiązania mogą kompresować przesyłane fotografie do niskiej rozdzielczości, aby treści zajmowały jak najmniej miejsca. Po wydrukowaniu takie fotografie mogą sprawiać wrażenie rozmazanych i odrobinę nieczytelnych. Dlatego dobrze jest na bieżąco drukować te zdjęcia, które chcielibyśmy na zawsze zachować w doskonałej jakości i przechowywać je w albumie lub jako element fotoksiążki, a pozostałe przechowywać w chmurze do oglądania online.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć