Warszawa

Kask narciarski dla młodzieży i dorosłych - wybieramy modele bezpieczne i wygodne

Kask narciarski dla młodzieży i dorosłych - wybieramy modele bezpieczne i wygodne

Kask narciarski to produkt, z którego posiadania nie warto rezygnować nawet jeśli nie dotyczy nas obowiązek noszenia go na stoku. Chroniąc własną głowę nie tylko dajemy dobry przykład młodszym narciarzom, ale przede wszystkim dbamy o własne bezpieczeństwo. Dowiedzmy się, jak dobrać kask narciarski, by ten dobrze chronił nas przed urazem, a także zapewniał komfort.

 

Kask narciarski, a kask snowboardowy – różnice

 

Na początku warto zaznaczyć, że mimo różnych nazw, w obu przypadkach mówimy po prostu o kaskach przeznaczonych do sportów zimowych. W obecnych czasach różnice między kaskami narciarskimi a snowboardowymi zostały praktycznie wyparte. Obecnie głównym wyznacznikiem tego, czy produkt przeznaczony jest na narty, czy snowboard jest jego producent – jeżeli kask stworzyła marka produkująca także deski snowboardowe, to użytkownicy będą częściej go wybierać do jazdy na jednej desce. Kask narciarski sprawdzi się więc także u miłośników snowboardu.

 

Czym powinien wyróżniać się dobry, markowy kask narciarski?

 

Pod uwagę warto zawsze brać wyłącznie modele znanych i cenionych producentów, najlepiej na zakupy decydując się w renomowanym sklepie ze sprzętem narciarskim. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie widziane przez nas produkty będą posiadały certyfikaty niezbędne do bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie. Zakupy w dobrym sklepie narciarskim, takim jak SnowShop, pozwoli nam skupić się wyłącznie na preferencjach dotyczących komfortu, z wiedzą, że każdy wybrany model z pewnością będzie bezpieczny.

 

Jedną z rzeczy, na które obecnie zwraca się szczególną uwagę przy zakupie kasku do sportów zimowych jest wentylacja. Ta może być pasywna (stała) lub aktywna (regulowana). Jeżeli jeździmy w zmiennych warunkach i rozmaitych temperaturach od najmroźniejszej zimy, po wiosenne roztopy, to zdecydowanie powinniśmy postawić na wentylację regulowaną.

 

Kolejną cechą idealnego kasku narciarskiego dla wielu osób będzie waga i sposób stworzenia danej konstrukcji. Nie chcemy nadmiernie się obciążać, bo wiele godzin jazdy w za ciężkim kasku zdecydowanie nie będzie wygodne i przyjemne, dlatego stawiamy na modele praktycznie niewyczuwalne na głowie. Nowoczesny kask narciarski będzie najczęściej posiadał konstrukcję In-Mold, która jest obecnie najlepsza pod względem stosunku bezpieczeństwa do wagi skorupy. Wybierając lekki kask In-Mold wiemy, że będziemy mogli w nim wygodnie jeździć nawet cały dzień, a w razie uderzenia czy upadku nasza głowa będzie dobrze ochroniona przed urazem.

 

Ważne jest także by sprawdzić, czy model jaki nam się spodobał to kask narciarski damski czy kask narciarski męski. Propozycje te mogą wiele się od siebie nie różnić, jednak zawsze modele damskie lepiej uwzględnią kobiecą anatomię i lepiej dopasują się do damskiej głowy. W ofercie dobrego sklepu narciarskiego możemy znaleźć także bezpieczny i wygodny kask narciarski dziecięcy w rozmaitych wzorach i kolorach, jak i w gładkiej klasycznej wersji. Gdy rodzice jeżdżą w kasku, to i dziecko chętniej zdecyduje się na ochronę głowy bez marudzenia.

 

Gdzie kupić kask narciarski?

 

Wspomniany przez nas SnowShop to rekomendowany sklep narciarski, który warto odwiedzić w poszukiwaniu zarówno kasku, jak i wszystkich innych elementów wyposażenia na stok. Miejsce to zatrudnia profesjonalnych doradców i wyróżnia się świetną ofertą produktów. Kask narciarski Gdańsk znajdziemy w SnowShopie w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Kask narciarski Warszawa dostępny jest do kupienia w dwóch placówkach – przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Jeżeli preferujemy zakupy przez internet, znajdziemy u tego sprzedawcy także kask narciarski online pod adresem snowshop.pl.

 

Wybierając kask narciarski warto skupić się na modelach renomowanych producentów, by mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania pod kątem bezpieczeństwa i wygody. Noszenie go niezależnie od wieku pozwoli nam lepiej zabezpieczyć się przed nieszczęściem, sprawi więc, że będziemy mogli lepiej i zawsze w pełni wykorzystać zimowy urlop w górach. 

 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych: 

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć