Warszawa

Metryczki z portretem dziecka

Metryczki z portretem dziecka

Metryczki dziecięce to popularny podarunek dla świeżo upieczonych rodziców, dla których z czasem stają się one cennymi rodzinnymi pamiątkami. Na specjalną uwagę zasługują te, które wyróżniają się wśród masy podobnych do siebie wzorów, są unikatowe, niepowtarzalne i całkowicie personalizowane. Dlaczego metryczki od Paper Paradise to dobry przykład starannie wykonanych pamiątek rodzinnych? Przede wszystkim dlatego, że są ręcznie robione i niewiarygodnie piękne!

 

 

Czemu metryczki dziecięce zawdzięczają swój fenomen?

 

Dziecięce metryczki cieszą się dużym zainteresowaniem – dziś własną sztukę ma już prawie każdy witany na świecie maluch. Metryczki są tak popularne głównie dlatego, że stanowią świetną pamiątkę, zarówno dla rodziców dziecka, innych bliskich osób jak na przykład dziadków, jak i samego malucha, który pewnego dnia dorośnie i z zainteresowaniem wysłucha historii o pierwszych miesiącach swojego życia. To częsty prezent z okazji narodzin dziecka albo jego chrztu. Metryczki wybierane na chrzest, zazwyczaj wykonuje się w białej wersji kolorystycznej, żeby ich wygląd pasował do okoliczności.

 

Wybór metryczek dziecięcych jest przeogromny – dużą popularnością cieszą się między innymi modele wyszywane na płótnie albo ozdabiane wydrukowanym zdjęciem i zamykane w ramce. Wiele rodzajów metryczek dziecięcych można powiesić na ścianie, żeby eksponować piękną tę pamiątkę rodzinną. Obowiązkowo na każdym modelu pojawia się imię dziecka, czasem również z nazwiskiem, do tego data jego urodzenia, opcjonalnie z godziną lub nawet miejscem, wymiarami noworodka oraz jego wagą. Żeby pamiątka była jeszcze bardziej osobista, często do metryczek dziecięcych dodaje się portrety maluchów. Może być to wydrukowane zdjęcie albo portret wykonany dosłownie dowolną metodą, w tym między innymi wyszywany, stworzony z kolażu, albo nawet tworzony laserowo na drewnianych płytkach ozdobnych.

 

 

Metryczki z portretem wykonywanym ręcznie z papieru

 

W natłoku ogromnej ilości podobnych do siebie metryczek dziecięcych, na uwagę zasługują te unikalne i całkowicie personalizowane. Przykładem mogą być dzieła pochodzące z pracowni Paper Paradise, w których wyjątkowe jest to, że każda sztuka wykonywana jest od podstaw ręcznie. Dziś niewiele jest już przedmiotów wykonywanych przez człowieka, kiedy produkty maszynowe okazują się zwyczajnie tańsze. W przypadku metryczek dziecięcych ważna jest ich unikalność, wygląd i trwałość. Zamiast decydować się na zwykłe zdjęcie w ramce, które, prawdę mówiąc, każdy jest w stanie wykonać samodzielnie, po prostu drukując odpowiednie zdjęcie i tekst, lepiej jest wybrać coś nietypowego, co stanie się wyjątkową dekoracją.

 

Metryczki z papierowym porterem od Paper Paradise są z pewnością jedyne w swoim rodzaju. To portrety dziecięce zamknięte w ramce o wymiarach 30 na 40 centymetrów w dwóch wersjach kolorystycznych – wielobarwnej oraz śnieżnobiałej. Sam portret malucha wykonany jest z papieru w nieco nietypowy sposób – jego kawałki stawiane są w pozycji pionowej, tworząc w ten sposób krawędzie buzi, rączek, czy ubranka dziecka. Pod tym wyjątkowym porterem można umieścić dowolne informacje, przy czym najczęściej jest to imię maluszka i jego data urodzenia. Na metryczce może pojawić się nawet cytat, jeśli tylko zmieści się on w miejscu przeznaczonym na tekst pod portretem.

 

 

Personalizacja metryczki – najpierw szkic, później wykonanie

 

Żeby artysta mógł stworzyć na zamówienie coś, co będzie dokładnie takie, jak zamarzył sobie jego klient, muszą się oni między sobą porozumiewać. O tej zasadzie muszą pamiętać również wszyscy, którzy wykonują metryczki dla dzieci – w końcu za każdym razem, kiedy ktoś kupuje jedną z nich, oczekuje pełnej personalizacji obejmującej między innymi imię i datę urodzenia dziecka. Tworząc nietypowe portrety, takie jak te, które pojawiają się w metryczkach od Paper Paradise, dobrze jest mieć pewność, że zwyczajnie podobają się one osobie, która je zamówiła. To dlatego kontakt z zamawiającym nie kończy się jedynie na przesłaniu zdjęcia malucha czy podaniu jego podstawowych danych. Później należy oczekiwać na mailową wiadomość zwrotną, w której znajdzie się szkic metryczki. Jeśli zostanie on zaakceptowany, na jego postawie wykonuje się gotową pamiątkę z portretem maluszka.

 

Metryczkę z portretem możesz zamówić w sklepie Paper Paradise - Metryczki.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć