Warszawa

Wybieramy idealną lodówkę do kuchni dla całej rodziny.

Wybieramy idealną lodówkę do kuchni dla całej rodziny.

Lodówka do kuchni to zakup na lata. Myślisz o zakupie lodówki? Warto odpowiedzieć na kilka istotnych pytań, by zakupiony sprzęt był funkcjonalny i spełniał w pełni Wasze wymagania. Nasz artykuł z pewnością pomoże w podjęciu najlepszej decyzji. Czym charakteryzują się polecane lodówki?

 

Wybierz odpowiednią pojemność lodówki

 

Jaka lodówka będzie idealna dla Twojej rodziny? Zwykle pojemność to jedna z najważniejszych funkcji. Zbyt mało miejsca na przechowywanie żywności, może z biegiem czasu okazać się bardzo uciążliwym problemem. Wybierając się do salonu AGD, zwróć uwagę na ten parametr. Zwykle jest on wyrażany w litrach. Najczęściej wartość  jest podawana oddzielnie dla chłodziarki i dla zamrażarki. Dzięki temu z łatwością porównasz każdy model lodówki.

 

Masz mało miejsca w kuchni? Mała lodówka nie zawsze oznacza mniejszej ilości miejsca na przechowywanie jedzenia!

 

Jeśli masz niedużo przestrzeni w kuchni, warto szukać pojemnych modeli, które niekoniecznie zajmą dużo przestrzeni. Dobrym tego przykładem są lodówki Samsung. Modele z technologią Space max zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które nie posiadają dużej kuchni, a mimo to marzą o przestronnej i funkcjonalnej lodówce. Modele te charakteryzują się cieńszymi ściankami, które pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca na żywność. Pamiętaj, że posiadanie małej kuchni nie wyklucza zakupu pojemnego i funkcjonalnego sprzętu. Ponadto lodówka marki Samsung z systemem Space max została podzielona na strefy, których temperaturę możesz kontrolować. Ciekawą propozycją jest komora Fresh Zone w której rekomendowane jest przechowywanie warzyw i owoców. Producent zapewnia, że dzięki temu rozwiązaniu nasze warzywa i owoce mogą pozostać nawet trzykrotnie dłużej świeże w porównaniu do ogólnej, dużej komory. To świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Masz również pewność, że mniej jedzenia się zmarnuje. Wszystko to zgodnie z myślą: zero waste.

 

 

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

 

To również jedno z najważniejszych pytań, które należy sobie zadać przed zakupem lodówki. Wszystko zależy od naszych możliwości, preferencji i projektu kuchni. Z pewnością wybór lodówek wolnostojących jest większy, są one mobilne i zwykle znacznie tańsze od modeli lodówek przeznaczonych pod zabudowę. Z kolei lodówka pod zabudowę pozwala na zachowanie "jedności" z kuchennymi meblami i jest bardziej dyskretna. To najczęstszy wybór, gdy posiadamy salon z aneksem kuchennym. Pamiętaj również, że zmiana kierunku otwierania drzwi w lodówce to funkcjonalność spotykana obecnie w większości modeli. Zastanów się, która opcja będzie dla Waszej rodziny najbardziej ergonomiczna.

 

Lodówka może być również ozdobą

 

Lodówki coraz częściej są celowo eksponowane i stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji kuchni. Lodówka wolnostojąca może być atutem w Twojej kuchni. Świetnym przykładem jest elegancka, czarna lodówka Bosch, która jest sterowana smartfonem. Czarny kolor nadaje elegancji i nie ma konieczności zabudowy. Jeśli kochasz styl retro, to w ofercie producentów lodówek możesz znaleźć również piękne modele w żywych kolorach i z zaokrąglonymi bokami. Lodówki wolnostojące mogą być również doskonałym dodatkiem Twojej kuchni.

 

Energooszczędność to podstawa

 

W przypadku lodówek z pewnością warto zwrócić uwagę na jej klasę energooszczędności. Weź pod uwagę fakt, że takie modele pozwolą Ci w dłuższej perspektywie zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy na rachunki za prąd. Lodówki z najwyższym poziomem energooszczędności są oznaczone symbolem A+++. Oczywiście należą one zwykle do grupy najdroższych modeli, jednak warto przekalkulować zyski w dłuższej perspektywie. Pamimętaj: klasa energetyczna ma znaczenie!

 

Szybkie chłodzenie i rozmrażanie lodówki

 

Jak lodówka będzie idealna dla Twojej rodziny? Z pewnością taka, która posiada funkcję szybkiego chłodzenia i rozmrażania. Szczęśliwie już dawno pożegnaliśmy czasy, w których lodówkę rozmrażało się całą noc, choć pewnie wspominasz takie zabiegi z lekkim sentymentem. Większość modeli dostępnych na rynku posiada bezszronowy system no frost, który zapobiega odkładaniu się lodu na ściankach w części chłodzącej lub mrożącej. Ponadto system no frost wpływa również na wydłużenie świeżości warzyw i owoców. Lodówka Electrolux bądź lodówka Whirlpool może być dobrym i praktycznym wyborem, który sprawdzi się niemalże w każdej kuchni.

 

Współczesne chłodziarki to coraz większy wybór opcji dla wymagających i nowoczesny design

 

Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas nawet nie śniła o możliwości sterowania lodówką za pomocą smartfona, wielkim, spersonalizowanym ekranie czy kostkarce do lodu oraz dyfuzorze na schłodzoną wodę. W nowoczesnych lodówkach jest to możliwe! Dzisiaj możliwości są znacznie większy, a producenci lodówek prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązaniach. Przemyśl jednak, czy warto przeznaczać dodatkowe pieniądze na opcję, które nie będzie użyteczna przez cały okres użytkowania. Zastanów się, które opcje są dla Ciebie najważniejsze.

 

Jaką lodówkę wybrać? Z pewnością dobra lodówka, to lodówka energooszczędna, funkcjonalna i pojemna. Stojąc przed wyborem idealnego modelu, zwróć uwagę na wszystkie parametry techniczne. Warto zastanowić się nad tym, czy dany model spełni wszystkie wymagania Twojej rodziny. W wyborze sprzętu może pomóc również aktualny ranking lodówek.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć