Warszawa

Zabawki, które warto kupić

Zabawki, które warto kupić

W gąszczu zabawek dla maluchów można się pogubić. Niektóre sprawdzają się bardziej, inne mniej, jednak warto postawić na produkty, które są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim lubiane przez dzieci. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

 

  1. Puzzle piankowe – dlaczego warto je kupić?
  2. Klocki konstrukcyjne rozwijają kreatywność
  3. Lalki Lol Surprise uwielbiane przez dzieci

 

W domu, w którym jest maluch, zwykle znajduje się dużo zabawek kupowanych przez rodziców, ale też otrzymanych w prezencie. Nie wszystkie okazują się dobrym wyborem, ponieważ nie zawsze znajdują uznanie u dzieci. Niektóre zabawki mają walory edukacyjne, inne mają też praktyczne zastosowanie w domu. Puzzle dla dzieci, klocki konstrukcyjne czy lalki, powinny się znaleźć w domu każdego malucha.

 

Puzzle piankowe – dlaczego warto je kupić?

 

Puzzle dla dzieci są ważne w domu każdego malucha. Są one dostosowane wieku dziecka, a mogą z nich korzystać również najmłodsze dzieci. Około 18 miesiąca życia dziecka, warto kupić puzzle zawierające kilka elementów. Mają one duży rozmiar i są twarde, a wszystko po to, aby ułatwić najmłodszym dzieciom zabawę oraz edukację. Wraz z wiekiem ilość elementów się zwiększa, dzięki czemu dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności, a przy okazji czerpać radość z samodzielnego ułożenia obrazka z ulubionym bohaterem bajki. Szczególną uwagę warto zwrócić na puzzle piankowe, które mają bardzo praktyczne zastosowanie i są przydatne już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Maluch, który zaczyna raczkować, popełnia wiele błędów, które często kończą się upadkiem. Aby zminimalizować ryzyko urazu, można ułożyć na podłodze matę w postaci puzzli piankowych, które ułatwiają zdobywanie nowych umiejętności ruchowych, a jednocześnie są bezpieczne. Nie utrudniają przy tym nauki poruszania. Sprawdzą się one również w przypadku starszych dzieci, gdzie mogą spełniać rolę dywanu w kąciku do zabaw. Są higieniczne, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy przetrzeć je szmatką zwilżoną wodą. Są więc łatwiejsze w utrzymaniu niż dywany czy wykładziny.

 

Klocki konstrukcyjne rozwijają kreatywność

 

Wśród zabawek dziecka nie może zabraknąć różnego rodzaju klocków, które rozwijają kreatywność, umiejętności motoryczne i uczą myślenia przestrzennego. Klocki muszą być dostosowane do wieku dziecka oraz jego umiejętności. Klocki konstrukcyjne umożliwiają budowanie przeróżnych konstrukcji w wielu konfiguracjach, a ograniczeniem jest tak naprawdę tylko wyobraźnia. Dlatego pozwalają one dzieciom spędzać pożytecznie długie godziny. Można też ciekawie spędzać czas razem z dzieckiem, ponieważ budowanie konstrukcji to rozrywka również dla dziedziców. Klocki są bezpieczne i ponadczasowe, mają też różne kształty, dlatego zabawa nimi nigdy się nie nudzi.

 

Lalki Lol Surprise uwielbiane przez dzieci

 

W domu dziewczynki nie może zabraknąć lalek, które są dla kilkulatki jednymi z ulubionych zabawek, a również chłopcy chętnie po nie sięgają. Na rynku jest szeroki wybór lalek, dostosowanych do wieku i potrzeb dziecka. Popularnością cieszą się lalki Lol Surprise, czyli lalki i akcesoria, które zostały zamknięte w plastikowej kuli. Takie lalki kryją w sobie tajemnicę, więc nie tylko sam zakup lalki jest dla dziecka ważny, ale również emocje związane z tym, co kryje się w środku. Postacie związane z Lol Surprise pojawiają się na akcesoriach szkolnych i ubraniach, więc jest to trend, który cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Zabawa przede wszystkim ma na celu dostać się do samej lalki, dlatego że kupując zestaw nie wiemy, na jaką lalkę trafimy. W ofercie jest kilkadziesiąt modeli, dlatego zachęca to dzieci do kolekcjonowania. W zestawie są różne akcesoria i nalepki, z kolei lalki mogą mieć różne funkcje. Producent ciągle wprowadza nowe serie i połączenia, dzięki czemu dzieci mogą dobrze się bawić i ciągle odkrywać coś nowego.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć