Warszawa

Zakopane - relaks, super zabawa, niezwykłe wspomnienia

Zakopane - relaks, super zabawa, niezwykłe wspomnienia

Kiedy mamy kilka wolnych dni lub chociaż weekend, chcemy gdzieś wyjechać, odpocząć od codzienności. W Polsce sporo jest interesujących miejsc. Jednak do grupy tych „naj” na pewno zaliczyć można Zakopane. To zdecydowanie jedno z miast w naszym kraju, które nie rozczarowuje turystów. O każdej porze roku serwuje porcję miłych wrażeń. Sporo osób uwielbia góry w wiosennej i letniej odsłonie, gdy króluje zieleń, nie brak miłośników jesiennych pejzaży i zimowych scenerii – na Podhalu każdy znajdzie coś dla siebie. Nudy nie będzie!

 

Aktywności na świeżym powietrzu

 

Będąc w górach jak najwięcej czasu chcemy spędzać na powietrzu, zamierzamy nacieszyć się urokami miejsca, móc do maksimum wykorzystać wolne dni, by po powrocie do domu nie mieć okropnego poczucia niedosytu. Jeśli pogoda sprzyja poza spacerami warto postawić na przejażdżki rowerowe. W Zakopanem wyznaczono trasy zarówno dla doświadczonych rowerzystów, jak i amatorów. Są nawet ścieżki dla rodzin z dziećmi. Jeśli jednak ktoś i tak uważa, że wysiłek fizyczny będzie za duży może wypożyczyć rower elektryczny. Podziwianie gór z perspektywy dwóch kółek daje sporo frajdy. Poza tym, na rowerze docieramy w wiele malowniczych zakątków, do których być może na piechotę byśmy nie dotarli.

Atrakcje z nutą adrenaliny? Polecamy rafting przełomem Dunajca. Walka z bystrzynami, pokonywanie przeszkód, podziwianie górskich szczytów z pontonu – pozytywnych emocji będzie pod dostatkiem. Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu jest też paintball. Jeśli wypoczywamy z paczką przyjaciół, na pewno należy wziąć pod uwagę „wojnę” na kolorowe kulki. Umiejętność planowania strategii, logicznego myślenia, zwinność, szybkość – to wszystko się przyda.

 

Góralska imprezka

 

Górale na temat wyśmienitej zabawy wiedzą więcej, niż ktokolwiek inny. Mają ogromny dar zachęcania do imprezowania nawet osoby, które zwykle unikają tego rodzaju atrakcji. Odpoczywając w Zakopanem nie można nie wziąć udziału w góralskich „śpasach”. Wieczór wypełniony tańcami, śpiewem, ciekawymi konkursami – dobry humor pojawi się w mig!

 

W serwisie www.gorale.pl dostępna jest kapitalna oferta - biesiada z góralami w jednej z najcudowniejszych dolin – w Dolinie Chochołowskiej. Poszalejemy w rytmach góralskiej kapeli, poznamy tamtejsze tradycje, skosztujemy pysznych dań, zupełnie oderwiemy się od rzeczywistości i skupimy tylko na tym, aby dobrze się bawić. Taką imprezę miło będziemy wspominać, jeszcze długo po powrocie do domu. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć