Warszawa

Jaki mop parowy wybrać? Na co zwrócić uwagę i jak go używać?

Jaki mop parowy wybrać? Na co zwrócić uwagę i jak go używać?

Wraz z prężnym rozwojem technologii w dziedzinie akcesoriów do sprzątania, co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe produkty. Nowoczesne sprzęty znacznie skracają czas oraz zwiększają efektywność i skuteczność pracy. Jednym z takich urządzeń jest mop parowy. W ofertach sklepów pojawiają się modele o różnej mocy oraz funkcjach, co powoduje, że ciężko znaleźć odpowiedni sprzęt dla siebie. Jaki mop parowy wybrać?

 

Jak działa mop parowy?

 

Z wyglądu mop parowy przypomina ręczny odkurzacz bezprzewodowy. Jego waga i konstrukcja pozwalają na sprzątanie tylko jedną ręką, co jest niezwykle komfortowe i wygodne. Głównym elementem budowy urządzenia jest głowica, która bardzo przypomina końcówkę myjąca tradycyjnego mopa. Sposób jej pracy i skutecznego czyszczenia polega na wykorzystaniu gorącej pary, która upora się nawet z najtrudniejszym zabrudzeniem.

 

Mop wyposażony jest w zbiornik, do którego wlewa się wodę, natomiast w głowicy urządzenia zainstalowany jest bojler, który ją gotuje, co prowadzi do wytwarzania pary. Mop parowy w zestawie często posiada dodatkowe końcówki. Oprócz tradycyjnej, do mycia podłogi można użyć precyzyjnej końcówki do fug i szczelin, luster czy ścian.

 

Mopy parowe dostępne na rynku mogą być zasilane w dwojaki sposób. Niektóre urządzenia zasilane są za pomocą kabla, ale dla wygody warto postawić na mop akumulatorowy.

 

Jaki mop parowy wybrać?

 

Aby wybrać odpowiedni model, przed zakupem warto poznać opinię innych użytkowników. Jeśli planujesz kupno mopa parowego, zajrzyj na stronę BurnPC.pl, gdzie poznasz opinię innych właścicieli urządzeń.

 

Poznaj cechy dobrego mopa parowego:

 

Budowa głowicy myjącej: im szersza będzie, tym krótszy czas będzie potrzebny do wyczyszczenia powierzchni. Zwróć uwagę na możliwość obrotów końcówki, aby zakres ruchu był jak najszerszy.

 

Ciśnienie: mycie za pomocą pary jest efektywne, jeśli ciśnienie wyrzutu pary jest wysokie. Umożliwi to wyczyszczenie nawet zaschniętych i trudnych zabrudzeń

Moc: moc wysokiej klasy urządzenia powinna być nie mniejsza niż 1200W.

 

Zbiornik na wodę: jeśli posiadasz duży obszar, na którym planujesz używać mopa, lepiej zdecydować się na większy pojemnik, co umożliwi nieprzerywanie pracy na dolanie wody.

 

Waga: im lżejszy mop, tym bardziej komfortowe będzie jego użytkowanie. Niewielka waga sprawdzi się na przykład przy myciu okien dachowych.

 

Funkcje działania: istotne jest, aby mop parowy posiadał regulację nadmuchu pary. Dzięki temu możesz dopasować moc do rodzaju czyszczonej powierzchni.

 

Długość kabla: długość przewodu jest ważna, jeśli planujesz zakup urządzenia elektrycznego. Jeśli Twój dom lub mieszkanie są dużej powierzchni, warto zwrócić na to szczególną uwagę.

 

Najpopularniejszymi modelami wybieranymi przez użytkowników są m.in. mop parowy Tefal VP6555, Sencor SSC 3001YL oraz Vileda 146574.

 

Zalety mopa parowego

 

Mop parowy jest urządzeniem, które posiada wiele zalet. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto w niego zainwestować, poczytaj jakie opinie o urządzeniu mają inni posiadacze. Możesz to zrobić na stronie: https://burnpc.pl/kategorie/agd/sprzatanie-prasowanie-i-szycie/mopy-parowe/.

 

Najważniejszą zaletą wysokiej jakości mopa parowego jest skuteczność w radzeniu sobie z różnego typu zabrudzeniami. Dzięki zastosowaniu gorącej pary mop upora się nawet z zaschniętymi, starymi plamami. Doskonale usunie zacieki czy osady z mydła, a podłoga umyta z jego pomocą będzie lśniąca i bez smug.

 

Mop parowy jest łatwy w obsłudze. Wystarczy nalać niewielką ilość wody oraz wybrać tryb pracy. Jego atutem jest możliwość wykorzystania na różnych powierzchniach, od podłóg, po szyby, do różnych urządzeń AGD, jak wnętrze piekarnika czy płyt indukcyjnych. Dzięki kupieniu mopa parowego, Twoje sprzątanie będzie niezwykle ekologiczne. Para jest na tyle skuteczna, że nie potrzeba dodatkowych detergentów czy drażniących płynów.

 

Każdy użytkownik mopa parowego wie, jakim wszechstronnym pomocnikiem jest to urządzenie. Kto raz wypróbuje ten nowoczesny sposób sprzątania, już raczej nie wróci do sprzątania tradycyjnymi metodami.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć