Warszawa

5 pomysłów na zabawę z dziećmi, które umilą im czas w domu

5 pomysłów na zabawę z dziećmi, które umilą im czas w domu

„W czasie deszczu dzieci się nudzą (…)” – śpiewano w Kabarecie Starszych Panów. A podczas kwarantanny jeszcze bardziej! Jak wypełnić im czas w sposób przyjemny, a jednocześnie produktywny? Sprawdź kilka naszych pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, które zbliżają małych i dużych domowników, a jednocześnie przyczyniają się do rozwoju najmłodszych!

 

Maluchy różnie reagują na nudę. Niektórym dzieciom wystarczy podsunąć blok i kredki, by na parę godzin zanurzyły się w świecie swojej wyobraźni. Inne z kolei potrzebują aktywności fizycznej i towarzyskiej interakcji. Nasze pomysły na zabawy dla dzieci w domu w swoim zamyśle są uniwersalne – powinny spodobać się zarówno małym marzycielom, jak i niesfornym urwisom. A przy okazji maluchy mogą coś z nich wynieść!

 

Planszówki – najlepszy sposób na zabawy dla całej rodziny w domu

 

Skończyły ci się już pomysły na to, co robić z dzieckiem w domu? Na pomoc nadchodzi nieskończony wachlarz planszówek, uwielbianych przez dzieci, jak również dorosłych. Zastanawiasz się, jakie wybrać? My polecamy:

 

  • Dixit – wspaniała gra dla nieznajomych, jak i tych, którzy znają się na wylot! Pobudza wyobraźnię, a do tego jest pięknie zaprojektowana;
  • Milionerzy wyzwanie Dzieci vs. Dorośli – dla nieco starszych dzieci. To świetny sposób na zaangażowanie domowników do zabawy, która stymuluje szare komórki do pracy;
  • Monopoly – niby rzecz oczywista, ale warto o niej przypomnieć! Możecie wybrać wariant Monopoly z waszym miastem i przejmować ulubione ulice w grze. Sprawdźcie, kto w rodzinie ma największą żyłkę do interesów;
  • Superfarmer – a może przeniesiecie się na wieś? Twoje dzieci z pewnością pokochają tę grę, gwarantującą odrobinę realizacji, a jednocześnie wymagającą dobrego biznesplanu!

 

Puzzle – świetny sposób na zabawę samodzielną i w grupie

 

Układanie puzzli to fantastyczna rozrywka, a jednocześnie aktywność rozwijająca spostrzegawczość i poczucie estetyki. Jakie puzzle wybrać? Możliwości jest dużo – my polecamy zwłaszcza:

 

  • puzzle z mapą fizyczną świata – idealny sposób na połączenie nauki geografii z rozrywką;
  • puzzle ze słynnymi dziełami sztuki – kształtowanie poczucia estetyki i umiejętności kompozycyjnych, a jednocześnie świetna zabawa? Tylko z tymi puzzlami! Może odtworzycie razem Mona Lisę? A może Narodziny Wenus?

 

Aktywna zabawa w domu? To możliwe!

 

Jeśli twoje dziecko ma w sobie zbyt wiele energii, lepszym pomysłem niż powyższe będzie wybór aktywnej rozrywki. Może pora na odrobinę tańca? Tańczyć każdy może, ale z odpowiednią grą jest to zdecydowanie przyjemniejsze! Gra na PlayStation Just Dance pozwoli Wam rywalizować poprzez odwzorowywanie widzianych na ekranie układów. Możecie wybrać ulubioną muzykę i tańczyć samodzielnie lub w grupach! Co ważne, nie potrzebujecie Kinecta czy innych akcesoriów – wystarczy aplikacja na smartfonie.

 

Innym uniwersalnym pomysłem na rozruszanie całej rodziny jest Twister – gra uwielbiana przez dzieci, ale też dorosłych, już od wielu dekad. Z pewnością zmusi was do wykonywania niezłych akrobacji!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć