Warszawa

Jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie idealny sen?

Jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie idealny sen?

Wygodny materac ma ogromny wpływ na jakość snu i pozwala nam zregenerować siły potrzebne do wydajnego funkcjonowania w ciągu dnia.

 

Szukając odpowiedniego materaca powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak: rodzaj wypełnienia, twardość, a także rozmiar. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, aby uzyskać idealną jakość snu, kieruj się poniższymi wskazówkami.

 

Materac kieszeniowy czy lateksowy?

 

To jedno z kluczowych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć. Materac kieszeniowy posiada wypełnienie sprężynowe. Sprężyny są ułożone w specjalnych kieszeniach i pracują niezależnie od siebie, gwarantując idealną elastyczność punktową. Nie przenoszą również drgań, co jest szczególnie ważne przy materacach dla dwojga. Materace lateksowe bazują na specjalnej piance, która dostosowuje się do naszego ciała, w zależności od nacisku. Materace piankowe są również bardzo cenione ze względu na właściwości hipoalergiczne.

 

H1, H2, H3 a może H4 – jaki materac wybrać?

 

W tej kwestii, decydującym czynnikiem jest waga naszego ciała. Miękki materac H1 jest przeznaczony dla dzieci i nastolatków oraz osób dorosłych o wadze poniżej 60kg. Materace średnio-twarde, oznaczane jako H2 i H3 to dobry wybór dla osób o wadze od 60 do 100kg. Z kolei materace twarde są dedykowane osobom powyżej 100kg. Przedziały wagi dla danej twardości mogą się nieco różnić u poszczególnych producentów. W związku z tym, warto sprawdzić w tabeli poglądowej, jaki materac wybrać do określonej wagi ciała. Popularne są modele dwustronne, w których jedna strona ma twardość H2, a druga H3.

 

Jaki rozmiar materaca będzie najlepszy?

 

W gruncie rzeczy, im większy materac, tym większa przestrzeń do spokojnego snu. Materac 80x200 pasuje do łóżek jednoosobowych. Dla dwóch osób, najmniejszą opcją jest materac 140x200. Jeśli pozwala na to sypialnia, warto jednak sięgnąć po nieco większy model: 160x200 lub 180x200. Prawdziwie królewskie łoże zapewni nam natomiast wielki materac 200x200. Zastanawiając się, jaki materac wybrać pod kątem rozmiaru, musimy oczywiście zadbać o to, aby materac był dostosowany do rozmiaru wybranej ramy łóżka.

 

Czym kierować się przy wyborze materaca?

 

Cennym drogowskazem, który podpowie nam, jaki materac wybrać, mogą być opinie oraz oceny ze strony innych użytkowników. Zakupy online dają możliwość swobodnego wyboru spośród setek różnorodnych modeli. W ten sposób łatwiej jest znaleźć materac dostosowany do indywidualnych potrzeb. Bogaty asortyment produktów w rozsądnych cenach znajdziesz w sklepie online Godre.pl. To odpowiednie miejsce, w którym na pewno znajdziesz wygodny i trwały materac, który zapewni Ci maksymalny komfort i wysoką jakość snu. Chcesz sprawdzić ranking materacy? Zobacz http://www.materace-ranking.pl

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć