Warszawa

Parówki w diecie dziecka - co powinniśmy wiedzieć?

Parówki w diecie dziecka - co powinniśmy wiedzieć?

Parówki na ciepło z keczupem, hot-dogi i kiełbaski bez żadnych dodatków prosto z lodówki to “dania”, które smakują dzieciom najbardziej. Rodzice cieszą się, gdy ich pociechy szybko i ze smakiem spożywają przygotowane dla nich posiłki. Jeśli mamy w domu wielbiciela parówek, zadbajmy o to, aby produktu, które nasza pociecha znajdzie na talerzu, były jakościowo dobre. Jak wybrać produkty wysokiej jakości? Których kiełbasek lepiej unikać?

 

Zdrowa i zbilansowana dieta dziecka

 

Dieta każdego malucha powinna być przede wszystkim zbilansowana, co oznacza, że warto, aby znalazły się w niej wszystkie najważniejsze składniki, które pochodzą z mięsa, warzyw i owoców, a także zdrowych węglowodanów i nabiału. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie rezygnować z żadnego źródła wartości odżywczych, wyjątek możemy zrobić wyłącznie wtedy, gdy maluch jest na coś uczulony. 

 

Okazuje się, że problemem dla wielu dorosłych jest fakt, że dziecko chce jeść tylko wybrane posiłki i jednocześnie odmawia rozszerzania diety i próbowania nowych dań. Maluchy lubią swoje rytuały i dość często zdarza się tak, że gdy upodobają sobie jedną potrawę, mogą, a przede wszystkim chcą jeść ją praktycznie non stop. Taką furorę od dawna robią parówki - dzieci je po prostu kochają. 

 

Nie da się jednak ukryć, że mięso to jedno najważniejszych źródeł pełnowartościowego białka w diecie dzieci. Odpowiednia ilość białka jest niezbędna do prawidłowego rozwoju, jest budulcem tkanek i pozytywnie wpływa na odporność. Warto jednak pamiętać o tym, że te peptydy nie są magazynowane przez nasz organizm, dlatego musimy uzupełniać je poprawnie zbilansowanymi posiłkami. Głównie z tego względu rodzice powinni zwracać uwagę na to, co pojawia się na talerzach ich pociech. 

 

 

Parówki dla dzieci 

 

Jakie są zalety parówek? Szybko się je przygotowuje, a dzieci nie muszą zbytnio wysilać się przy ich gryzieniu - dlatego je kochają. Te wyjątkowe kiełbaski uwielbiają także dorośli, zwłaszcza wtedy gdy są one dodane do warzywnego leczo. 

 

Aktualnie parówki dla dzieci charakteryzują się wysoką zawartością mięsa, większość dostępnych na rynku produktów zawiera ponad 90% mięsa. Decydując się na zakup takiego produktu, który ma np. w swojej ofercie firma Tarczyński, mamy pewność, że kiełbaski, które pojawią się na naszym talerzu, są najwyższej jakości. Warto dodać, że Gryzzale, czyli paróweczki z piersi kurczaka skierowane do najmłodszych konsumentów wyróżniają się prostym składem i wysokiej jakości mięsem bez konserwantów. Ich ogromną zaletą jest fakt, że są one oferowane w wygodnym opakowaniu z czterema oddzielnymi porcjami - idealnymi na najmniejsze brzuszki wielbicieli parówek.  

 

Kupując parówki dla dzieci, rodzice powinni zwracać uwagę przede wszystkim na listę składników na etykiecie. Im krótszy skład, tym większe prawdopodobieństwo, że w naszym koszyku znajdzie się naprawdę wartościowy produkt. Ponadto, w dobrych parówkach nie powinno być także m.in: 

 

  • glutaminianu sodu, 
  • regulatorów kwasowości, 
  • fosforanów, 
  • azotynów, 
  • zagęstników. 

 

Parówki dla dzieci, które znajdziemy w sklepach kuszą kolorowymi opakowaniami. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie sugerować się wyglądem, lecz przede wszystkim składem. Lepsza jakość to krótszy skład. I takie kiełbaski powinny znaleźć się na talerzu najmłodszych. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć