Warszawa

Kultowy program podróżniczy dla dzieci pt. "Nela Mała Reporterka"  powraca z premierowymi odcinkami!

Kultowy program podróżniczy dla dzieci pt. "Nela Mała Reporterka" powraca z premierowymi odcinkami!

Australijską przygodę czas zacząć! Nela Mała Reporterka zaprasza widzów, aby razem z nią wyruszyli w podróż przez najciekawsze zakątki czerwonego kontynentu. Premierowe odcinki programu pt. „Nela Mała Reporterka” w każdy piątek o godzinie 13:00 tylko na antenie TVP ABC!

 

Program „Nela Mała Reporterka” to jeden z najpopularniejszych w Polsce programów edukacyjnych dla dzieci. Ta ceniona seria podróżnicza, prezentuje przygody nastoletniej globtroterki – Neli. Dziewczynka jeździ po świecie i przed okiem kamery spontanicznie zdaje relacje z tego, co widzi. Przybliża widzom lokalne historie i legendy, opowiada o miejscowych zwierzętach oraz roślinności, a także dzieli się swoimi wrażeniami z każdego miejsca.

 

 

Tym razem, Nela wyjechała do Australii, gdzie pojawiła się tuż po wielkich pożarach buszu. W premierowych odcinkach jej programu będzie można wyruszyć na pomoc dzikim zwierzętom, zobaczyć jak wygląda szpital polowy dla torbaczy, a także dowiedzieć się jak sprawdzić czy w okolicy znajduje się zwierzę wymagające opieki człowieka. Dzieci poznają koale, wolatuchy, walabie, kangury, kolczatki i wiele innych fascynujących zwierząt.

 

Jednak to nie wszystko! Nela pokaże również piękno Australii w czasie jesieni i zimy, sprawdzi czy kangury przychodzą na plaże, a także opowie o kolczatkach oraz o tym, z jakimi zagrożeniami musi się mierzyć. Dziewczynka odwiedzi wyjątkowy rezerwat dla dzikich ptaków na Wyspie Kangura oraz wyjaśni mowę ciała ptaków Kakadu.

 

Najnowsze odcinki programu „Nela Mała Reporterka”  dostępne są w każdy piątek o godzinie 13:00 na kanale TVP ABC. Więcej informacji na temat Neli można znaleźć na www.facebook.com/PodrozeNeli

 

Na podstawie programu powstała również bestsellerowa książka autorstwa Małej Reporterki pod tytułem „Nela na Wyspie Kangura”, w której znajduje się wiele dodatkowych materiałów z wyjazdu. Jak zwykle nie zabraknie zdjęć, rysunków i unikatowych kodów QR, które umożliwiają dostęp do niepublikowanych wcześniej, dodatkowych materiałów wideo. Dodatkowo, w książce znajduje się informacja na temat zapoczątkowanej przez Nelę kampanii społecznej #UstaPysk, edukującej dzieci w zakresie pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Razem z fundacją The Adventure starts Here Foundation ustanowiłam nowe święto w kalendarzu –  Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych! Rozpoczęłam kampanię społeczną #UstaPysk, w której razem z super-weterynarzem przeprowadziłam bezpłatne szkolenia on-line na moim Facebooku z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom ­– wyjaśnia Nela.

 

Z serii książek na temat Australii, dostępny jest również blok edukacyjny pt. „Misja ratunkowa w buszu. Australia”. Album ten to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami do tworzenia przez dziecko własnych przygód ratunkowych zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej oraz szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych.

 

Książki „Nela na Wyspie Kangura” oraz „Misja ratunkowa w buszu. Australia” dostępne są tylko w sprzedaży internetowej na oficjalnej stronie wydawcy www.sklepFilmowy.pl oraz na oficjalnym sklepie wydawcy na Allegro – KsiazkiNeli.

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć