Warszawa

Lekkie i zdrowe posiłki dla dzieci z piekarnika parowego

Lekkie i zdrowe posiłki dla dzieci z piekarnika parowego

Dziecko, które intensywnie się rozwija i rośnie, potrzebuje wielu witamin i pierwiastków, które najlepiej czerpać z pożywienia. Niestety, maluchy często krzywią się na widok warzyw i innych zdrowych dań. Ważne więc, by posiłki były też smaczne, a jednocześnie pozbawione tłuszczu i ulepszaczy pożywienia. W ich przygotowaniu na pewno pomoże piekarnik parowy. 

 

Piekarnik parowy - co to jest i jakie ma zastosowanie?

 

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje piekarnik parowy. Jest to urządzenie, które pozwala na tradycyjne pieczenie, a jednocześnie posiada termoobieg oraz grill. Zaletą piekarnia jest to, że umożliwia on połączenie tradycyjnego pieczenia z gotowaniem na parze. Pozwala więc na dogrzewanie dań, pieczenie ciast, czy przygotowywanie na parze mięs, ryb i warzyw i to bez użycia tłuszczu. Dzięki temu posiłki są niskokaloryczne, a jednocześnie bardziej aromatyczne.

 

Jak wykorzystać piekarnik parowy, by lekko i zdrowo gotować?

 

Gotowanie na parze daje wiele możliwości. Dzięki niemu można przygotować wiele dań mięsnych i rybnych. Najmłodsi natomiast bardzo chętnie sięgają po kawałki kurczaka. Przed włożeniem go do piekarnika, warto natrzeć go marynatą, dzięki czemu zyska na smaku. Aby skomponować zdrowy posiłek, dobrze jest dodać do mięsa np. kaszę oraz ulubione warzywa. Danie będzie lekkie, a jednocześnie pożywne.

 

Dla prawidłowego wzrostu potrzebne są witamy, a te znaleźć można w wielu warzywach. Gotowanie na parze sprawia, że warzywa smakują lepiej - nie są przesiąknięte wodą ani tłuszczem. Odpowiednie przyprawy sprawią, że danie już z daleka będzie kusić swoim zapachem. Choć dzieci często nie chcą sięgać po warzywa w naturalnej formie, smacznie przyrządzone z pewnością rozbudzą ich apetyt.

 

Piekarnik parowy pozwoli także na tworzenie pysznych i lekkostrawnych deserów. Zamiast ciasteczek i słodyczy ze sklepów, które są pełne cukru i innych niezdrowych substancji, lepiej jest samemu upiec sernik bądź owocową tartę. Posiłek ten będzie znakomitą słodką przekąską, a jednocześnie będzie zdrowy i dietetyczny.

 

Gdzie kupić dobrej jakości piekarnik parowy?

 

Wyposażając swoją kuchnię, warto zdecydować się na nowoczesny piekarnik parowy, który da nam wiele możliwości lekkostrawnego gotowania. Oczywiście, dla każdej osoby będą ważne takie czynniki jak jego rozmiar czy kształt. Dobrze jednak sprawdzić dodatkowe funkcje jakie piekarnik oferuje. Przydatna będzie termosonda czy gotowe programy gotowania. Należy także zadbać o to, by urządzenie miało wysoką klasę energetyczną, najlepiej A+. Oznacza to bowiem, że piekarnik będzie zużywać mniej prądu, co pozwala na otrzymywanie niższych rachunków i jest także przyjazne dla środowiska. Aby mieć pewność co do jakości piekarnika parowego, warto kupić go u sprawdzonego producenta. Jednym z nich jest Whirlpool. Firma przygotowała bogatą i rozbudowaną ofertę piekarników.

 

Duży wybór pozwala na znalezienie odpowiedniego piekarnika. Jednocześnie można mieć pewność, że każdy model cechuje się solidnością wykonania, innowacyjnością i trwałością. Pozostaje tylko poeksperymentować w trakcie przygotowywania posiłków, a powstałe dania z pewnością będą lekkie i zdrowe. 

 

Piekarnik parowy to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Urządzenie pozwoli na bezproblemowe przygotowywanie różnych posiłków, bez konieczności sięgania po tłuste dodatki. Jedzenie przygotowywane na parze zachowuje swój smak i aromat. Jednocześnie jest lekkie i znacznie zdrowsze. Pozwala na apetyczne przygotowanie mięs, ryb, warzyw i deserów. Aby jednak piekarnik parowy dawał wiele możliwości w trakcie gotowania, dobrze jest go zakupić u sprawdzonego producenta - warto zajrzeć na https://www.whirlpool.pl/. Urządzenie powinno być inwestycją na długie lata, wykazywać się trwałością i funkcjonalnością.

 

Wykorzystanie pary do przygotowywania posiłków to jeden z najlepszych i najprostszych pomysłów na to, by były one lekkie, a jednocześnie pożywne i smaczne.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć