Warszawa

O czym pamiętać wybierając materace dla dzieci? Praktyczne porady specjalistów z Hilding Anders

O czym pamiętać wybierając materace dla dzieci? Praktyczne porady specjalistów z Hilding Anders

Materac dla dziecka

 

Materac dla malucha to istotna kwestia. Już od pierwszych lat życia warto bowiem dbać o profilaktykę wad postawy. Dzieci wiele godzin spędzają przy biurku, często garbią się, noszą ciężkie tornistry, obciążające kręgosłup. W czasie snu, tak jak dorośli, nie są w stanie zadbać o odpowiednią postawę. Ten problem może rozwiązać porządny, odpowiednio dobrany materac. Nawet w przypadku niemowląt warto zadbać o wysokiej jakości produkt. Materace dla dzieci wbrew pozorom nie muszą być bardzo twarde. Zwróćmy uwagę na modele termoplastyczne i lateksowe. Powinny być one zaopatrzone w odpowiedni certyfikat. Dobrze szukać jest materaca o właściwościach ortopedycznych, wybierzmy na przykład model polecany przez zdrowykregoslup.pl. Nawet najmłodsze śpiochy będą odczuwać komfort spania na materacach marki Hilding Anders.

 

Modele materacy dla dzieci

 

Eksperci z Hiliding Anders polecają na przykład model Hilding Dobranocka, nadający się dla dzieci od pierwszych dni ich życia. Model ten charakteryzuje nieprzemakalność, dzięki czemu z łatwością zadbamy o higieniczne środowisko snu maluszka. Hilding Dobranocka wykonany jest z pianki Flexifoam, elastycznej, dobrze wentylowanej. Ma ona specjalne nacięcia, które pomagają w odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Warto dodać, że model w pokrowcu Lotus ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Pokrowiec ten wykazuje odporność na wodę i substancje oleiste, można go więc czyścić nawet wilgotną ściereczką lub prać w 40 stopniach Celsjusza. Drugi z pokrowców - Heros jest antyalergiczny i nadaje się do prania w nawet 60 stopniach. 

 

 

Warto też wziąć pod uwagę Hilding Safety Smyk. Ten dwustronny materac nadaje się do przewracania, dzięki czemu wydłużymy czas jego użyteczności. W jego wkładzie znajdziemy antybakteryjną piankę, która pozwala na idealną wentylację materaca. Boczki materaca są wyższe niż jego blat, ma on kształt łódeczki, więc można go używać nawet poza łóżeczkiem, bez obaw, że maluszek wypadnie. Także ten model uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Sprzedawany jest w białym pokrowcu w zwierzątka, który będzie świetnym wyborem do pokoiku dziecka. Materac charakteryzuje się średnią twardością ale wysoką elastycznością, zapewnianą przez piankę FlexiFoam. Jest odporny na odkształcenia i sprężysty co ma znaczenie, biorąc pod uwagę, że na początku maluchy rosną bardzo szybko, jednocześnie przybierając na wadze. Również ten model, tak jak Dobranocka, sprzedawany jest w specjalnych pokrowcach zabezpieczających przed uszkodzeniem, zabrudzeniem. Pokrowce te można prać w domu - nawet małym alergikom  czy astmatykom zapewnimy dzięki temu wysoce higieniczne środowisko do snu i wypoczynku. 

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć