Warszawa

Pokój dziecka - jaką tapetę wybrać?

Pokój dziecka - jaką tapetę wybrać?

Tapeta w pokoju dziecka pełni bardzo ważne funkcje dekoracyjne i pozwala nabrać wnętrzu charakteru i przytulności. Niezwykle ważne w procesie wyboru jest to, aby postawić na motyw dopasowany do oczekiwań dziecka i jego wieku, a także tapetę w pełni bezpieczną. Jak wybrać tapety dla dzieci? Czym się kierować podczas zakupu?

 

Tapety dziecięce

 

Okazuje się, że w pokoju dziecięcym tapeta bardzo często stanowi bardzo ważny element wystroju całego wnętrza. Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwy, jednakże warto pamiętać o guście malucha i dopasowaniu tapety do stylu pokoju. Tapety do pokoju dziecka mają za zadanie nie tylko ochraniać ściany przez zabrudzeniami, lecz także wpływać na kreatywność i wyobraźnię malucha. 

Na początku zastanówmy się, czy umieścić tapetę na jednej, czy też na wielu ścianach lub na wszystkich. Jeśli chcemy wytapetować cały pokój, dekoracja nie może być przytłaczająca i za bardzo wyrazista. Tutaj sprawdzą się delikatne i jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. 

 

Tapety dla dzieci

 

Niezwykle modne jest umieszczenie tapety tylko na jednej ścianie, która może od razu rzucać się w oczy i podkreślać cały wystrój wnętrza. Postawić możemy na postacie bajkowe, które lubi dziecko lub na motywy edukacyjne. Wiele zależy od wieku pociechy oraz od tego, czym się interesuje. Niezwykle ważne jest zadbanie o tapetę zmywalną, gdyż aktywne maluchy z pewnością nie raz ją zabrudzą. Resztę ścian w pokoju dziecka pomalować warto jednym kolorem, co powiększy optycznie wnętrze. 

 

Tapety do pokoju dziecka - kolorystyka

 

Tapety dziecięce zazwyczaj są pełne wzorów i kolorów, dzięki czemu pobudzają wyobraźnię malucha i wpływają na jego nastrój. Warto podkreślić, że dziecięcy pokój zazwyczaj urządzamy w jasnych oraz wyrazistych kolorach, które oddziałują na stymulację i dobry humor dziecka. Nie zapominajmy o tym, że tapety dla dzieci powinny odpowiadać i dopasowywać się do wnętrza, tworząc spójną całość. Do kolorowych mebli sprawdzi się tapeta spokojna kolorystycznie, natomiast jeśli wystrój bazuje na spokojnych barwach, wtedy możemy zaszaleć i wybrać intensywne kolory tapet. Weźmy pod uwagę również potrzeby dziecka, zwłaszcza jeśli potrafi już powiedzieć nam, co lubi i jakie kolory chce mieć w swoim pokoju. 

 

Każde wnętrze ma swój charakter, jednak niezbędne jest zadbanie o dopełnienie pokoju dziecięcego za pomocą efektownej tapety. Ma ona za zadanie chronić ścianę przez zabrudzeniami, lecz także urozmaicać pokój i dodawać mu barw. Aranżacja pokoju malucha nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza, że na rynku znajdziemy mnóstwo unikalnych rozwiązań. Maluchy lubią tapety z postaciami z bajek, motywy zwierzęce, czy też aspekty edukacyjne, które przyciągną wzrok. Tapety dziecięce powinny być łatwe w czyszczeniu i odporne na wszelkie zabrudzenia, co pozwoli nam zachować ich trwałość i najlepszą jakość. To inwestycja na długi czas, dlatego nie warto stawiać na tanie tapety, które szybko ulegną zniszczeniom.

 

Tapeta w pokoju dziecięcym powinna odpowiadać wystrojowi wnętrza i potrzebom dziecka.

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć