Warszawa

Kto mieszka w garażu? "Garażowe historie" od fundacji ależGustawie!

Kto mieszka w garażu? "Garażowe historie" od fundacji ależGustawie!

Zwykle samochód i jakieś graty. Ale ten z „Garażowych historii” ma wyjątkowych mieszkańców… Poznajcie Gustawa i jego nowych przyjaciół!

 

Gustaw jest kudłaty, pomarańczowy i wesoły. Interesuje się kulturą i uwielbia o niej rozmawiać. I jest bohaterem serialu! „Garażowe historie” to seria siedmiu krótkich filmów kierowanych do dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. W każdym z odcinków w dowcipny i przystępny dla dzieci sposób zostaną omówione wybrane dziedziny kultury: teatr, literatura, filozofia, muzyka, taniec, malarstwo, fotografia. Widzowie poznają też współczesne i klasyczne dzieła polskiej literatury dziecięcej „Garażowe historie” to nowy projekt Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie! specjalizującej się w sztuce lalkarskiej oraz działaniach w nietypowy sposób promujących kulturę.

 

 

 „Tym razem korzystamy z lalek typu muppet, bo mają niesamowite możliwości i świetnie wypadają przed kamerą. Potrafią być też bardzo zabawne. Brakuje dziś takich programów dla dzieciaków jak „Ulica Sezamkowa”, którą się inspirujemy” – jak powiedziała Anna Zadęcka, prezes Fundacji. Filmy będą udostępnione na kanale YouTube, stronie internetowej i portalu Facebook Fundacji ależ – Gustawie! Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć