Warszawa

Aranżujesz sypialnię? Poznaj oferty Groupy Hilding Anders - producenta łóżek i materacy

Aranżujesz sypialnię? Poznaj oferty Groupy Hilding Anders - producenta łóżek i materacy

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w twoim domu. To od jej wystroju oraz, co jeszcze ważniejsze, funkcjonalności, zależy jakość twojego wypoczynku. Jeśli ta będzie niska, niekorzystnie odbije się na twojej formie na co dzień. Szczególnie duży wpływ na to ma łóżko – a konkretnie materac. Powinien on być nie tylko wysokiej jakości, ale też dostosowany do twoich potrzeb oraz wagi ciała.

 

Oczywiście pozostałych elementów aranżacji tego pomieszczenia nie należy lekceważyć. Nawet najdrobniejszy wpływ na to, jak twoja rodzina będzie wypoczywać po kolejnych, męczących dniach. Dotyczy to również najmłodszych członków rodziny. Podpowiadamy więc, jak urządzić sypialnię dla dziecka, koncentrując się na jej najważniejszym miejscu – łóżku.

 

Łóżko. Zestaw czy samodzielne skompletowanie?

 

Jeśli chodzi o sypialnię dla malucha, do wyboru masz dwa rozwiązania. Pierwsze to gotowe łóżko z materacem. Drugie – samodzielny dobór poszczególnych elementów. Atutem pierwszego sposobu jest na pewno wygoda. Wszystkie elementy dotrą do ciebie razem, a twoim jedynym zadaniem będzie ewentualny montaż łóżka. Warto jednak pamiętać, że nie będziesz mieć wówczas szerokiego wyboru. Na domiar złego, w takich kompletach często znajdują się materace sprężynowe, które nie są polecane dla najmłodszych dzieci.

 

W drugim wypadku możesz natomiast dowolnie wybierać poszczególne elementy zestawu, decydując na przykład, czy stelaż powinien mieć regulowany kąt nachylenia zagłówka i podnóżka. Jeszcze ważniejszy jest samodzielny wybór materaca. Tylko w ten sposób możesz dobrać model, który będzie w stu procentach dopasowany do potrzeb malucha.

 

 

Materac. Zdrowy i wygodny sen dla twojego dziecka

 

Jak już przed chwilą wspomnieliśmy, materac dla dziecka nie powinien być modelem sprężynowym. Te oczywiście mogą być zdrowe i wygodne, ale by zapewnić odpowiednie wsparcie, potrzebują obciążenia – zwykle 60 kilogramów. Pozostają więc materace piankowe. Tu na szczęście wybór jest naprawdę szeroki i nawet jeśli potrzeby malucha są bardzo nietypowe, powinniście znaleźć odpowiedni model. Inwestując w dobry materac, warto też dowiedzieć się, jak usunąć nieprzyjemny zapach z materaca.

 

Jeśli chodzi o rodzaj pianki, my polecamy przede wszystkim dwa: wysokoelastyczną i lateksową (kupisz je na materace-lateksowe.pl). Są to materiały całkowicie bezpieczne dla alergików czy osób z obniżoną odpornością, bo nie dopuszczają do rozwoju roztoczy, bakterii i grzybów. Poza tym zapewniają dobre podparcie na całej długości ciała, eliminując ryzyko powstawania wad postawy. Obie pianki znajdziesz między innymi w materacach firmy Hilding.

 

Materac dla dziecka. Zaufaj sprawdzonej marce

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć