Warszawa

Lekcje nauki pływania dla dziecka w formie indywidualnej

Lekcje nauki pływania dla dziecka w formie indywidualnej

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o korzyściach związanych z aktywnym trybem życia, a zwłaszcza z nauką i doskonaleniem pływania. Jeśli już zdecydujemy się na konkretną firmę oferującą zajęcia pływackie, będziemy musieli zdecydować się na formę lekcji. Do wyboru będziemy mieli zajęcia pływania w grupie  oraz indywidualne. Jedna i druga forma zajęć ma swoje plus, jaki i minusy. Natomiast warto zastanowić się chwilę nad tym tematem, aby dokonać właściwego wyboru dla swoich dzieci lub nas samych.


Forma indywidualna nauki pływania - korzyści


Wybierając formę zajęć pływania dla dzieci, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać opcję, która będzie dla nas najlepsza. Sprawa wygląda podobnie w przypadku nauki pływania dla dorosłych. Wybór formy nauczania zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć, czy jesteśmy nastawieni na szybkie efekty, czy naszym celem jest również rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Trzeba pamięć, że największe efekty osiągniemy, kiedy będziemy z przyjemnością przychodzić na wybrane zajęcia.


A więc, kto powinien wybrać naukę pływania w formie indywidualnej? Taką formę poleca się głównie osobom dorosłym i dojrzałym, które przez wiele lat swojej aktywności fizycznej wyrobiły w sobie pewne nawyki ruchowe oraz ukształtowały wyobrażenie na temat wykonywanie pewnych ruchów. Nie bez znaczenia jest fakt, że dorosłym osobą trudniej przychodzi przełamywanie lęku przed kontaktem z wodą.


Dorośli posiadają również pewne ograniczenia wynikające z ukształtowanej już budowy ciała np. nadmiernej masy mięśniowej, która ogranicza ruch pływaka. Dla tych osób lekcje indywidualne będą doskonałym wyborem. Instruktor pracując z jedną osobą poświęca więcej czasu na korygowanie błędów oraz wytłumaczenie celowości danego ruchu niż w przypadku zajęć grupowych.


Zajęcia nauki indywidualnej polecane są również osobą, które miały złe wspomnienia w kontakcie z wodą. Problem hydrofobi dotyka dzieci, a także dorosłych. Prowadzący zajęcia będzie mógł stopniowo oswajać pływaka z wodą i stopniować trudność zadań pod kątem jego umiejętności oraz formy fizycznej. W grupie jest to często utrudnione ze względu na różnice w umiejętnościach uczestników.


Często mamy do czynienia z sytuacją, gdy nasza pociecha jest nieśmiała i nie chce brać udziału w żadnych zajęciach grupowych. W tym przypadku powinniśmy spróbować zajęć pływania w formie indywidualnej. Doświadczony instruktor szybko nawiąże pozytywną relację z dzieckiem i zdobędzie jego zaufanie. Odpowiednie podejście prowadzącego prowadzi do wytworzenia wyjątkowej atmosfery, która sprawia, że dziecko czuje się pewnie oraz bezpiecznie. Pełnię sukcesu osiągniemy, w momencie, gdy dziecko z uśmiechem będzie uczestniczyć w zajęciach pływania.


Doskonalenie nauki pływania w formie indywidualnej


Indywidualna forma lekcji pływania sprawdzi się również w przypadku, gdy już potrafimy pływać, a chcemy dalej doskonalić swoje umiejętności techniczne lub nauczyć nowego stylu pływackiego.


Trening indywidualny polecany jest również dla osób przygotowujących formę do zawodów pływackich czy triathlonu. Podczas lekcji indywidualnej poprawisz swoją technikę pływania oraz zbudujesz odpowiednią formę przed zawodami.

 

Doświadczony trener poprawi Twoje błędy i sprawi, że Twoje ruchy będą bardziej efektywne, a indywidualny program treningowy dopasowany do twoich umiejętności i aktualnej sprawności fizycznej pozwoli na optymalne przygotowanie i osiągnięcie wyznaczonych celów.


Trzeba pamiętać, że nie wszystko, co wybierają inni jest dobre dla nas! Sami wiemy najlepiej, co jest dla nas najlepsze i na pewno dokonamy najlepszego wyboru. A jeśli nie, to spróbujcie jednej i drugiej formy nauczania.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć