Warszawa

Dla kogo są materace piankowe?

Dla kogo są materace piankowe?

Wybór odpowiedniego materaca jest często nie lada zadaniem. Spowodowane jest to dużą liczbą różnych rodzajów materaców i tym, że nie posiada o nic odpowiednią wiedzę.

 

Fakty są takie, że sen zajmuje 1/3 naszego życia, co biorąc pod uwagę obecną średnią życia, daje około 30 lat. Z tego powodu jakość naszego materaca musi być na najwyższym poziomie, ponieważ może to dość dobitnie odbić się na naszym zdrowiu. Ludzki organizm wytrzymuje bez snu około 70 godzin, ponieważ po przekroczeniu tej granicy zaczynają się poważne zaburzenia akcji serca. Niewystarczająca jakość naszego snu, także niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Wielu osobom bardzo często dokuczają bóle pleców po wstaniu o poranku. Jest to pierwszy symptom o tym, że coś z naszym snem jest nie tak. Bardzo często powodem owego bólu jest materac o złej jakości. Jednym z popularniejszych obecnie rodzajów materaca, jest materac piankowy. Dlaczego materace piankowe sprzedają się dzisiaj tak często i dla kogo są najbardziej polecane?

 

Historia materaców piankowych, czyli technologia, którą docenili naukowcy z NASA

 

Materace piankowe, są obecnie najbardziej popularnym rodzajem materaca, który sprzedawany jest zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych salonach z materacami. Spowodowane jest to jego dobrą ceną, oraz wysoką jakością. Pianka poliuretanowa jest dość tania w produkcji, dlatego materac piankowy jest nie tylko wygodny, ale i ekonomiczny. Droższe materace piankowe to te, w do których użycia zostały wykorzystane specjalistyczne rodzaje pianek. Jedną z nich jest pianka termoelastyczna, znana także pod nazwą pianki VISCO, czy pianki memory. Jej nazwa pochodzi z niezwykłych właściwości, ponieważ, gdy pianka jest rozgrzana przez ciepło ciała, to idealnie dopasowuje się do krzywizn każdej sylwetki. Dzięki temu materac z pianki termoelastycznej sprawia wrażenie zapamiętywania naszej budowy anatomicznej. Historia tej pianki zaczyna się w latach 80. XX wieku.

 

 

Naukowcy z NASA zainteresowali się nietypowymi właściwościami pianki i przez kolejne lata pianka termoelastyczna wykorzystywana była w lotach kosmicznych. Z czasem koszt produkcji pianki VISCO zaczął maleć, dzięki czemu możliwe było zastosowanie jej w produkcji materaców. Obecnie jest bardzo dobrze znana i wykorzystywana do tworzenia materaców medycznych, które znajdują szerokie zastosowanie w rehabilitacji i szpitalach specjalistycznych. Właściwości materaca termoelastycznego pozwalają na zniwelowanie dolegliwości bólowych, u osób, które cierpią np. na zwyrodnienia reumatyczne. Kolejną zaletą materaców piankowych jest ich elastyczność i odporność na wszelkie odkształcenia. Niektóre firmy, jak Carem by Hilding Anders, oferują na swoje materace nawet 20-letnią gwarancję. Pianka poliuretanowa doskonale się adaptuje i jest odporna na wszelkie zniekształcenia. Zobacz również materac. reg.

 

Materac pianowy, czyli doskonały materac dla osób cierpiących na alergię

 

Alergia jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka coraz większej ilości osób. Z tego powodu rośnie zapotrzebowanie na materace charakteryzujące się minimalnym gromadzeniem alergenów. Materace piankowe, dzięki swojej konstrukcji, nie tylko nie zbierają dużej ilości kurzu, czy roztoczy, ale także są bardzo przewiewne, dzięki czemu pleśń, czy alergogenne grzyby nie mają szans się w nich rozwijać. Wybierając materac dla alergika, powinniśmy zainwestować w produkt najwyższej jakości, ponieważ jest to inwestycja na całe lata. Sen bez uciążliwych ataków kaszlu i kataru nie tylko pomaga odpocząć po ciężkim dniu, ale także nie zwiększa ryzyka przerodzenia się alergii w astmę. Z tego powodu materace dla alergików są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne i zaleca je coraz większa ilość specjalistów z zakresu alergologii.

Szukają idealnego materaca piankowego, warto zainteresować się marką Curem by Hilding Anders. Ich wieloletnie doświadczenie jest gwarantem najwyższej jakości, dzięki czemu materace Curem zyskują uznanie na całym świecie. Każdy materac marki Curem jest rekomendowany przez  zdrowykregoslup.pl

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć