Warszawa

Jaki materac wybrać dla dziecka? Wskazówki doboru materacy dla najmłodszych

Jaki materac wybrać dla dziecka? Wskazówki doboru materacy dla najmłodszych

Wygodny i dobrze dobrany materac to komfortowy sen. Często zwracamy najwięcej uwagi, wybierając materac dla siebie.

 

Warto jednak wiedzieć, że również wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest niezwykle istotny. Pozwala on powiem wyspać się dobrze dziecku. Ma też wpływ na prawidłowy rozwój układu kostnego. Warto też pamiętać, że dziecko w czasie snu przyswaja sobie to, co poznało w ciągu dnia. Dlatego zapewnienie mu odpowiednich warunków do spania jest tak ważne. Sprawdź, czym dokładnie kierować się przy wyborze materaca dla dziecka.

 

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest tak ważny?

 

Sen dla dziecka jest niezwykle ważny. Dlatego warto zapewnić mu odpowiednie warunki do spania. Zauważ też, że najmłodsze dzieci przesypiają na początku większość doby. Z czasem dopiero ich rytm dobowy się normuje i stopniowo potrzebują nieco mniej snu. A dlaczego sen jest tak ważny dla dziecka? Przede wszystkim pozwala rozwijać się mózgowi oraz całemu układowi nerwowemu. Jeżeli zatem zapewnisz maluchowi wygodne łóżko i materac, istnieje szansa, że nie będzie on się zbyt często wybudzał ze snu. Dobrze dobrany materac będzie wspierał też całe ciało dziecka, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko tego, że wystąpią u niego wady postawy związane z tym, że twardość materaca jest źle dobrana do jego potrzeb.

 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla dziecka?

 

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest dość trudnym zadaniem. Przede wszystkim pamiętaj, że musi on być dostosowany pod względem twardości do wieku dziecka. Inne są wytyczne co do materacy dla niemowląt, a inne dla kilkulatków czy nastolatków. Jeżeli nie wiesz, jaka twardość będzie odpowiednia dla Twojego dziecka, zawsze możesz skonsultować się ze specjalistami ze sklepu oferującego sprzedaż materacy. Takiej pomocy na pewno udzielą Ci pracownicy firmy sleepinghouse.pl. kolejna kwestia to dobór rozmiaru materaca. Powinien on być idealnie dopasowany do wymiarów ramy łóżka. Dobrze, jeśli pokrowiec materaca można bez problemu zdjąć i wyprać w pralce, co pozwoli go utrzymać w czystości. Nie zapomnij, że materace wykonywane są obecnie z różnych materiałów. Jak się okazuje, wielu specjalistów zaleca dla dzieci materace z pianki wysokoelastycznej oraz lateksowe. Dla nieco starszych możesz wybrać też materac kieszeniowy.

 

Na jakie modele materacy dziecięcych warto zwrócić uwagę?

 

Jak to zostało wyżej wspomniane, jednym z rodzajów materacy polecanych dla dzieci są te wykonane z pianki wysokoelastycznej. Przykładem może być tutaj materac Hilding safty smyk. Jest on polecany do łóżeczek niemowlęcych. Model ten wyróżnia się średnią twardością i ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Wykonany jest z materiałów antyalergicznych i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Wierzchni pokrowiec można zdjąć i prać w pralce w temperaturze 60 stopni. Na jego powierzchni nie rozwijają się również żadne drobnoustroje, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Materac ten dostępny jest w dwóch rozmiarach. Możesz też wybrać rodzaj pokrowca wierzchniego, który znajduje się w zestawie.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl/.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć