Warszawa

Usłyszeć Świat, usłyszeć Mirabelkę - akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa

Usłyszeć Świat, usłyszeć Mirabelkę - akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa

W poniedziałek 18 listopada ruszyła akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa. Beneficjentami sześciu aukcji na charytatywni.allegro.pl są podopieczni stowarzyszenia „Usłyszeć Świat”. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rehabilitację dzieci z wadami słuchu i innymi niepełnosprawnościami powodującymi zaburzenia mowy.

 

Wszystkie przedmioty wystawione do licytacji związane są z niezwykłą książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”, którą zilustrowała Marta Kurczewska. To historia o mieszkańcach warszawskich Nalewek – o ludziach i miejscach, których już nie ma i trwają jedynie we wspomnieniach przekazywanych kolejnym pokoleniom – opowiedziana przez niezwykłą narratorkę – mirabelkę, która rosła przez kilkadziesiąt lat na Nalewkach, przetrwała wojnę, getto, stalinizm i odbudowę Warszawy.

 

Tytułowa śliwa została ścięta w 2016 roku w czasie budowy nowego apartamentowca. Na szczęście jej pestki powędrowały wraz z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, gdzie stały się same pięknymi, dającymi owoce drzewami. Szczęśliwie we wrześniu 2018 roku spokrewnione z warszawską Mirabelką drzewo zostało zasadzone na Muranowie, niedaleko miejsca, gdzie rosła jej przodkini.


W książce dzieci i Mirabelka słyszały się, rozmawiały ze sobą. Marzymy o tym, by podopieczni stowarzyszenia również usłyszeli Mirabelkę.

 

Na sześciu aukcjach, które będą trwały od 18 listopada do 8 grudnia, zostaną wystawione:

- dwa ostatnie kompoty z owoców TEJ Mirabelki przekazane przez pana Witolda Fizytę, mieszkańca Muranowa; do kompotów dołączony jest certyfikat autentyczności;

- dwie oryginalne ilustracje bohaterek książki, podarowane przez Martę Kurczewską;

- dwa egzemplarze powieści z osobistą dedykacją Autora oraz autografem Ilustratorki.

Link do aukcji: http://tiny.cc/uslyszecmirabelke

 

Więcej o akcji: https://youtu.be/TJQ11wtPWL4

Wywiad z prezes stowarzyszenia: https://youtu.be/xPBAAPJI_44

 

Finał akcji zaplanowany jest na czwartek 12 grudnia 2019 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Młociny, w Hali Hutnik. Już teraz zapraszamy na spotkanie z autorem książki Cezarym Harasimowiczem. Będziemy mieli również okazję posłuchać fragmentów powieści w wykonaniu aktorów, z oprawą muzyczną Janusza Prusinowskiego. Całość spektaklu została wyreżyserowana przez Tomasza Cyza.


Tego wieczoru nastąpi też uroczyste wręczenie pani Elżbiecie Osowieckiej, prezes Stowarzyszenia, czeku na sumę uzyskaną w licytacjach.


Dzięki nam, dzięki tym aukcjom świat może dowiedzieć się o stowarzyszeniu „Usłyszeć Świat”!

 

Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego o nr KRS 0000019410.
Więcej: http://uslyszecswiat.org.pl/

 

Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie ludzie wielkiego serca.

Chcemy podziękować Witoldowi Fizycie, Marcie Kurczewskiej i Cezaremu Harasimowiczowi za przekazanie na licytacje tych wyjątkowych przedmiotów.

Chcemy podziękować Tomkowi Cyzowi, Januszowi Prusinowskiemu oraz wszystkim aktorom za udział w finale akcji, a tym samym umożliwienie poznania Mirabelki podopiecznym stowarzyszenia.

 

Chcemy podziękować też agencjom: InGremio i Magnifico PR za zaangażowanie i pomoc.

 

Chcemy podziękować Galerii Młociny, współorganizatorowi finału akcji, za udostępnienie Hali Hutnik.

 

Na koniec pragniemy też podziękować naszym patronom medialnym: Czasdzieci.pl, Egaga.pl, Qlturka.pl, Magazyn Literacki Książki.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć