Warszawa

Już w lipcu złożycie wniosek o 500+ na pierwsze dziecko

Już w lipcu złożycie wniosek o 500+ na pierwsze dziecko

500 plus na pierwsze dziecko

 

Już od 1 lipca będzie można składać wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko - na razie tylko w wersji online. Od tego dnia nie obowiązuje już kryterium dochodowe, świadczenie będzie zatem wypłacane na wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochody rodziny. Składanie wniosków przez internet możliwe jest stronie empatia.mpips.gov.pl, PUE, ZUS lub za pomocą bankowości elektronicznej. Jeśli nowy wniosek złożymy do końca września, pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od lipca.

 

Z kolei od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek w sposób tradycyjny w Ośrodku Pomocy Społecznej, Urzędzie Gminy czy Dzielnicy.

 

Należy pamiętać, że wnioski składamy w miejscu zgodnym z miejscem zamieszkania, nie zameldowania.

 

Nowy okres rozliczeniowy

 

Rodzice, którzy otrzymują już świadczenie muszą pamiętać, że 30 września kończy się dotychczasowy okres rozliczeniowy programu. Aby nadal otrzymywać pieniądze, do 31 sierpnia muszą złożyć nowy wniosek.

 

Jeśli nowy wniosek złożymy do końca września, pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od lipca.

 

Dobry start

 

Rodzice dzieci w wieku szkolnym także od lipca mogą składać wnioski o wypłatę świadczenia w wysokości 300 zł w ramach programu Dobry Start. Wnioski składamy w tych samych miejscach, gdzie wnioski o 500+ (również online).

 

Wypłata świadczeń

 

Rodzice, którzy nowy wniosek złożą do 31 sierpnia,  pieniądze w ramach nowego okresu rozliczeniowego otrzymają w październiku.

 

Jeżeli wniosek złożony zostanie do 31 października - w grudniu wypłacone zostanie wyrównanie za poprzednie miesiące. 

 

W przypadku wniosków złożonych po 31 października, świadczenie będzie wypłacane bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

 

Z kolei świadczenia z programu Dobry start  (wnioski złożone w lipcu lub sierpniu) zostaną wypłacone do 30 września.

 

 

 

 

 

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć