Strefa rodzica » Artykuły » Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?powiększ

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

W jakim wieku dziecko może zacząć naukę jazdy na snowboardzie? Są dwie szkoły – jedna głosi, że już malutkie, nawet 3-4-letnie dziecko może próbować jazdy na desce, a druga szkoła głosi, że dla maluchów bardziej odpowiednie są narty, a deska dopiero od 8-10 lat.

 

Dlaczego zatem jest tak wysoko postawiony próg wieku? Niestety, do jazdy na snowbaordzie jest potrzebna siła, większa niż do jazdy na nartach. Deskę trzeba opanować, poderwać ją czasem ciężarem całego ciała – a dzieci poniżej 9 lat rzadko mają tyle siły. Oczywiście 8-9 latki mogą zacząć próbować, ale zwykle ten sport polecany jest dla dzieci o większej masie, mocniejszej budowie. Kruchy, niski 8-latek może mieć jeszcze trudności w nauce jazdy. Dlatego rzadko na rynku znaleźć można obozy snowboardowe dla dzieci. Są organizowane raczej dla nastolatków.

 

Nie mniej jednak zdarzają się oferty obozów snowboardowych dla dzieci młodszych – w Polsce i za granicą. Są też organizowane w formie obozów rodzinnych (na przykład w Alpach).Obóz snowboardowy dla dzieci od lat dziesięciu jest świetną ofertą i dopasowaną wiekowo. Taka „młodsza młodzież” bez problemu już radzi sobie z deską, szybko robi postępy, zwłaszcza wtedy, gdy już ma za sobą naukę na nartach. Obycie ze stokami, zasadami panującymi na trasach narciarskich oraz wyczucie terenu do jazdy – to wszystko z nauki narciarstwa przydaje się dziecku zaczynającemu przygodę ze snowboardem.

 

Obóz snowboardowy dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem, ale należy się upewnić, że grupa na stoku będzie złożona wyłącznie z dzieci w podobnym wieku i że nie będzie liczniejsza niż około 10 uczestników na jednego instruktora.

 

Snowboard jest dość wymagającym i kontuzyjnym sportem. Na początku na obozach snowboardowych dla dzieci zdarzają się często urazy nadgarstków, gdyż dziecko upadając, podpiera się rękami – dlatego zalecamy dokupienie dziecku ochraniaczy na nadgarstki. Częste są urazy i siniaki na kolanach (polecamy koniecznie ochraniacze na kolana dla wszystkich początkujących). Powodzeniem też cieszą się specjalne spodnie i bielizna z grubszą warstwą na pośladkach – upadek do tyłu bowiem też może być bolesny. Tyle o trudnych początkach. Potem zazwyczaj jest przyjemniej i lepiej, a kontuzje nie są już tak częste. Dopiero jazda wyczynowa wymaga specjalnych kamizelek ochronnych na plecy – tzw. żółwi. Jeśli ktoś jeździ już z dużą prędkością i skacze na desce – koniecznie powinien mieć nie tylko kask, ale także „żółwia” na plecach. Koniecznie też należy wówczas skorzystać z rad dobrego instruktora, nauczyć się upadać i unikać najczęstszych błędów i wypadków.

 

Podsumowując – obozy snowboardowe dla dzieci są polecane dla uczestników od 8 lat wzwyż. W małych grupach i zbliżonym poziomie uczestników. Wówczas snowboard jest jak najbardziej odpowiedni dla dzieci – jest to świetny sport na świeżym powietrzu, angażujący wszystkie partie mięśni, dający dużo radości i satysfakcji.

 

Autorem artykułu jest organizator obozów dla dzieci i młodzieży Kogis Portal Turystyki Dziecięcej.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 10 największych lęków najmłodszych więcej » x
Zobacz » Artykuły
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych lęków. więcej »
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość? więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Europa w Polsce

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie - nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są nasi - z Krakowa. więcej »
Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Rozwój dzieci przebiega w zawrotnym tempie! W związku z tym, potrzebne są im odpowiednie witaminy, które wesprą nie tylko codzienne funkcjonowanie, lecz także procesy zachodzące w dojrzewającym organizmie. Stąd też warto zaczerpnąć chociaż odrobinę wiedzy - które witaminy są szczególnie ważne i jakie znaczenie ma fakt, że niektóre z nich rozpuszczają się w wodzie, a inne w tłuszczach? więcej »
Obchody Światowego Dnia Mleka

Obchody Światowego Dnia Mleka

8 czerwca 2019 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Mleka, którego inicjatorami były Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie i Miasto Grajewo. więcej »
Moda xxl - przygotuj się na lato!

Moda xxl - przygotuj się na lato!

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego to ostatni dzwonek, by uzupełnić letnią garderobę. Nawet sukienki, spódnice, szorty, topy i koszulki przydadzą się każdej kobiecie bez względu na wiek i tuszę. więcej »
Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność to trzecia książka z serii, której bohaterami są dwa sympatyczne zwierzątka - Historyjka i Historyjek, narysowane przez legendarnego Bohdana Butenkę. więcej »
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Ten kto ma brata lub siostrę dobrze wie, że posiadanie rodzeństwa jest niezwykle piękne i cenne. Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju. więcej »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci. Przytulanie ich, zabieranie ze sobą podczas podróżowania czy nawet rozmawianie z ulubioną maskotką ma spory wpływ na to jak będą się rozwijać. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Lato!

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Trochę wody dla ochłody? Sprawdźcie gdzie! Warszawskie i podwarszawskie plaże.  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  

Wydarzenie Na Czasie

Europa w Polsce

Europa w Polsce

Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019