Strefa rodzica » Artykuły » Nowinki » Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dzieckapowiększ

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Artykuł Sponsorowany

 

Chociaż operacje plastyczne piersi nie należą do zabiegów tanich, wiele kobiet z nich korzysta. Szczególnie dotyczy to matek, których piersi na skutek ciąży i karmienia utraciły swoją objętość, kształt i jędrność, a na skórze pojawiły się rozstępy.

 

Nad czym należy się zastanowić przed zabiegiem?

 

Chociaż wybór dobrego specjalisty i wysokiej jakości kliniki dają gwarancję powodzenia, jednak decyzja dotycząca operacji powiększania piersi powinna być świadoma i dobrze przemyślana. Należy wziąć pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw. Zawsze trzeba liczyć się z tym, że rezultat zabiegu może być inny od oczekiwanego. Każda operacja przeprowadzona pod narkozą, nawet najlepiej przygotowana, wiąże się z ryzykiem powikłań.

 

Na czym polega system komputerowego doboru implantów?

 

Podczas konsultacji z chirurgiem omawiane są oczekiwania oraz realne możliwości, jakie stwarza zabieg powiększania piersi. Aby pacjentka była w pełni zadowolona z efektów operacji, niezbędne jest zachowanie należytych proporcji, dokładne dopasowanie kształtu i wielkości piersi do sylwetki oraz wybór odpowiednich implantów. Chirurg plastyczny dokonuje pomiarów piersi pacjentki, m.in. ustala wysokość, szerokość oraz odległość między obiema piersiami, jak również odległość między brodawką sutkową a obojczykiem, wreszcie ocenia elastyczność skóry piersi. Na podstawie tych informacji system komputerowy dobiera odpowiednie protezy i dokonuje wizualizacji. Dzięki temu pacjentka może dokonać ewentualnej korekty wielkości oraz kształtu piersi, jeszcze przed zabiegiem.

 

Jak przygotować się do operacji?

 

Zaleca się, aby kobiety palące powstrzymały się od palenia papierosów na okres dwóch tygodni przed i po operacji, ponieważ nikotyna opóźnia proces gojenia się rany. Ponadto na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się zażywać preparatów zawierających witaminę E oraz kwas acetylosalicylowy. Najlepszym momentem na wykonanie zabiegu jest okres pomiędzy siódmym, a dwunastym dniem cyklu, nie powinno się go również wykonywać w trakcie miesiączki. Konieczne jest ponadto wcześniejsze wykonanie szczepień przeciwko żółtaczce typu B oraz posiewu bakteriologicznego z przedsionka nosa. Na minimum 6 godzin przed operacją nie należy jeść, ani pić. W przeddzień zabiegu odbywa się konsultacja z chirurgiem oraz anestezjologiem, podczas której pacjentka zostaje poinformowana o przebiegu zabiegu, możliwych powikłaniach oraz okresie rekonwalescencji. Kobieta wypełnia wówczas ankietę anestezjologiczną oraz podpisuje zgodę na operację.

 

Jak wygląda operacja powiększania piersi?

 

Powiększanie piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 90 minut. Polega ono najczęściej na chirurgicznym wszczepieniu implantów silikonowych, które mogą być wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. W klinikach stosowana jest również metoda augmentacji tłuszczem, który pobiera się z innych partii ciała pacjentki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: „Powiększanie piersi od A do Z. Przebieg zabiegu, przeciwwskazania i rodzaje implantów".

 

Metody nieinwazyjne powiększania biustu

 

W przeciwieństwie do operacji chirurgicznej metody nieinwazyjne nie dają po zabiegu trwałych efektów, a polegają na wstrzykiwaniu do gruczołu piersiowego różnych preparatów i są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Jeśli stosuje się preparat żelowy z kwasem hialuronowym (Macroline), efekty utrzymują się od 18 do 30 miesięcy. Uzależnione jest to od wieku pacjentki, jej stylu życia i aktywności fizycznej. Przy zastosowaniu preparatu Aquafilling Bodyline (żel zawierający sól fizjologiczną i poliamid) efekty utrzymują się do pięciu lat. Metody te, dzięki zastosowaniu substancji naturalnie występujących w organizmie człowieka, nie wywołują stanów zapalnych i ograniczają ryzyko wystąpienia komplikacji do minimum. Nie pozostawiają również blizn. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tych zabiegów są zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne, ciężkie choroby układowe oraz choroby zakaźne.

 

Dzięki zabiegom chirurgii plastycznej można odzyskać piękny wygląd piersi, który stanowi przecież nie kwestionowany atrybut każdej kobiety.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 10 najlepszych wodnych zabaw na lato więcej » x
Zobacz » Artykuły » Nowinki
Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu? więcej »
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. więcej »
Szkolny LOOZZ z Biedronką

Szkolny LOOZZ z Biedronką

Doskonale rozumiejąc potrzeby młodych odbiorców i wymagania rodziców, firma St. Majewski wprowadza na rynek nową markę artykułów tekstylnych o nazwie ?LOOZZ?. Produkty z tej linii to m.in. plecaki, piórniki oraz saszetki, których głównymi zaletami są: funkcjonalność, jakość, modne wzornictwo i atrakcyjna cena. WyLOOZZowana kolekcja dostępna będzie wyłącznie w ofercie sieci sklepów Biedronka od dnia 5 sierpnia br. więcej »
Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Chociaż operacje plastyczne piersi nie należą do zabiegów tanich, wiele kobiet z nich korzysta. Szczególnie dotyczy to matek, których piersi na skutek ciąży i karmienia utraciły swoją objętość, kształt i jędrność, a na skórze pojawiły się rozstępy. więcej »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. więcej »
Książki na czasie - Lipiec 2019

Książki na czasie - Lipiec 2019

Jeśli myślicie, że wydawcy w wakacje odpoczywają? to chcemy Was zaskoczyć. Choć pewnie część z nich udała się właśnie na zasłużony odpoczynek to pomyśleli o nas - miłośnikach czytania i dzięki temu zapraszamy Was na nasze podsumowanie lipca. Miłej lektury! więcej »
Historia przystępna dla najmłodszych

Historia przystępna dla najmłodszych

Dzieci od 6 lat
Recenzja książki "Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność" więcej »
Jak zachęcić dziecko do czytania?

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Chcesz zachęcić dziecko do częstszego sięgania po książki, ale nie wiesz jak to zrobić? Jak sprawić, by czas spędzony na czytaniu był przyjemnością? więcej »
Letnia Akademia LiveKid

Letnia Akademia LiveKid

Dziewięciu wyjątkowych prelegentów, setki zapisanych Gości, 540 minut edukacyjnych spotkań dla Rodziców. więcej »
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami! więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019