Książki dla dzieci » Angelina Ballerina

Angelina Ballerina
PATRONAT CzasDzieci.pl

Angelina Ballerina

Wiek dziecka: od 2 do 5 lat
Ocena: 5.0/5 od 4 os.

Nowa seria książeczek Angelina Ballerina to doskonała propozycja dla wszystkich dziewczynek w wieku przedszkolnym. Bajka jest również doskonale znana dzieciom z telewizji MiniMini. Mali widzowie mogą śledzić perypetie uroczej myszki, która marzy o zostaniu primabaleriną teraz również na kartach kolorowej książeczki.


Tematem przewodnim każdej części jest balet, a także inne odmiany tańca, muzyka oraz gra na instrumentach. Wokół tych dziedzin rozwijane są wszelkie aktywności.


Wspólnie z Angeliną i jej przyjaciółmi, dzieci uczą się rozwijać pamięć, spostrzegawczość oraz zdolności manualne. Poznają zasady zachowania w grupie i uczą się współpracy. Główna bohaterka Angelina udowadnia, że nawet niepozorna myszka może realizować swoje marzenia. Do każdej części książeczki dołączone są kolorowe naklejki, dzięki którym zabawa będzie jeszcze ciekawsza.


Format: 225 x 270 mm
Objętość: 20 stron + naklejki
Cykl wydawniczy: dwumiesięczny

Recenzje książki (Angelina Ballerina)

Recenzja nauczyciela
Nowy partner Angeliny

Angelina i jej przyjaciółki to wesołe panienki, które znalazły w swoim młodym życiu pasję – balet i taniec. W ich szkole pojawia się ktoś nowy, interesujący, jakby trochę z innego świata ze świata hip-hopu. Dochodzi do zderzenia dwóch stylów klasycznego i nowoczesnego. Nowy kolega może stać się zagrożeniem podczas przygotowania do występu. Jednak odrobina wysiłku i dobrej woli, a obydwie strony stają się jednocześnie nauczycielem i uczniem. Dzieci odkrywają, że ktoś inny, odmienny od nas, jest też kimś wartościowym. Choć na początku nic na to nie wskazuje, może stać się prawdziwym przyjacielem.

Recenzja rodzica
Zakręcona Baletnica

Tym razem sympatyczna myszka Angelina przygotowuje się do szkolnego konkursu talentów. Zamierza na nim zatańczyć i tak bardzo się tym przejmuje, że cały czas ćwiczy. Tańczy w domu – zaniedbując swoje obowiązki, tańczy w szkole na przerwie – zamiast jeść drugie śniadanie. A kiedy znajduje odpowiednie miejsce, zaczyna być głodna, do tego zrobił się bałagan, więc trzeba sprzątać. Ale w końcu Angelina znajduje odpowiedni czas i miejsce na próby tańca.
Perypetie myszki pokazują, że dzieci bardzo angażują się w podejmowane zadania, które stają się dla nich priorytetowe. Wtedy warto przeczytać im o przygodach Angeliny, aby zrozumiały, że zawsze trzeba próbować znaleźć złoty środek. Nie można wszystkiego stawiać na głowie, aby coś osiągnąć, bo wtedy inne rzeczy się nie udają. Dzieci po lekturze zadawały wiele pytań i zrozumiały, na czym polega rozsądne gospodarowanie czasem.

Recenzja rodzica
Nocne harce

Nocne harce to kolejna z serii opowieści o małej baletnicy znanej dzieciom z telewizyjnej bajki. Tym razem Angelina zaprasza swe przyjaciółki na przyjęcie piżamowe, podczas którego wspólnie przygotowują się do szkolnego konkursu na najśmieszniejsze nakrycie głowy. Nocne szaleństwa nie wychodzą im jednak na dobre, a dlaczego? – przeczytajcie sami.
Na małych słuchaczy (którym czytają rodzice) i wytrwałych czytelników (stawiających pierwsze kroki w nauce samodzielnego czytania) czekają atrakcyjne dodatki w postaci naklejek oraz ciekawych zadań z myszką-baletnicą i jej bliskimi (kolorowanka, wykreślanka, dopasowywanie cienia do postaci itp.) Dzieci, bawiąc się, poznają także nazwy instrumentów muzycznych i różnych nakryć głowy. Prawdziwa gratka to papierowa skarbonka z wizerunkiem Angeliny Balleriny do samodzielnego złożenia.
Zapraszam zatem do świata przygód małej myszki! Dobra zabawa gwarantowana!

Recenzja rodzica
Taniec z wypiekami

Angelina Ballerina to 16-stronicowa książeczka, która zainteresuje zapewne małe miłośniczki telewizyjnej myszki Angeliny. Łączy ona lekturę o przygodach sympatycznej myszki-baletnicy z zadaniami rozwijającymi spostrzegawczość, sprawności manualne, pamięć takimi, jak np. łączenie kropek, ciasteczkowe sudoku, odnajdywanie różnic i szukanie par – wszystkie z wykorzystaniem dołączonych do książeczki naklejek. Dodatkową atrakcją  jest zamieszczona w środku (do samodzielnego wycięcia) gra memory z postaciami Angeliny i jej bliskich.
Angelina Ballerina doskonale łączy przyjemne z pożytecznym, gdyż dzieci, śledząc perypetie głównej bohaterki, poznają również terminologię związaną z tańcem (hip-hop, muzyka klasyczna, breakdance, piruety, flamenco).
Jest to zatem świetna propozycja dla wszystkich małych miłośników – a raczej miłośniczek – baletu, szczególnie tych, które niezbyt chętnie rozwiązują łamigłówki. Może właśnie książeczka z bohaterem z telewizyjnego ekranu stanowić będzie skuteczną zachętę do czytania i zabawy?

Recenzja rodzica
Odkrywajcie swoje zdolności

Kiedy siostra Angeliny, Polly, siedziała smutna, mama przeczytała jej książkę o super dziewczynce - Sally. Polly, zafascynowana bohaterką, postanowiła odkryć w sobie supermoc. Jej siostra świetnie tańczy w balecie, więc i ona chciała spróbować tańca, ale nie wychodziło jej to zbyt dobrze. W końcu zrezygnowana usiadła pod drzewem i zaczęła nucić piosenki. Okazało się, że ma piękny głos, który zachwycił innych.

Książka oprócz historii zawiera kolorowanki, łamigłówki, naklejki, które można wykorzystać przy wykonywanych zadaniach. Zadania nie tylko uatrakcyjniają lekturę książki, ale i kształtują zdolności dziecka.

Książka bardzo podobała się dzieciom, a po jej przeczytaniu i one zapragnęły odkryć swe zdolności.

Recenzja rodzica
Roztańczony sposób na nudę

Dla wielbicielek myszki-baletnicy i jej tanecznych przygód to łakomy kąsek. Moje dzieci, znające Roztańczoną Angelinę nie tylko z emitowanego w TV serialu, ale i książek autorstwa Katharine Holabird i Helen Craig – lubią ją pod wszelkimi postaciami i w różnych kreacjach. Książeczka, mogąca kojarzyć się z czasopismem do wypełniania i rozwiązywania zadań, również przykuła ich uwagę. Zadania, tekst, naklejki, dekoracja do samodzielnego wykonania – dzieci chętnie przystąpiły do działania. To książeczka do szybkiego zużycia – wypełnienia, wycięcia, kolorowania, naklejania. Jednak tekst zostanie na dłużej – całkiem zgrabnie opisując perypetie z przygotowywaniem urodzinowego prezentu dla ulubionej nauczycielki tańca. Mam wrażenie, że książeczki do rozwiązywania z ulubionymi bohaterami w roli głównej zachęcają dziecko dodatkowo do wykonywania zadań. To dobry pomysł. U mnie w domu się sprawdził.

Recenzja rodzica
Pisemko dla dziewczynek

Jest taki czas w życiu prawie każdej dziewczynki, w którym niemal cały świat jawi się w jednym kolorze. Z doświadczenia wiem, że gdy mała czteroletnia księżniczka zachwyca się wszystkim co świecące i różowe, to chociażby najbliższe otoczenie tej dziewczynki miało zupełnie odwrotne zdanie na temat kolorów, nie da się żadnymi argumentami zmienić tych przekonań. Przeczekać i dostarczać jak najlepszych „różowych materiałów” – to była moja dewiza, gdy starsza córka przebywała w różowym zachwycie. Polecam czasopismo o Angelinie w różowym stroju baletnicy, bo oprócz pożądanego koloru, mała dziewczynka, pięcio-, sześcio- i może nawet siedmioletnia znajdzie tu zgadywanki i zabawy, z którymi można pobawić się z koleżanką. Numer pisemka zawiera to, co dziewczynki lubią najbardziej - naklejki i pomysły na ozdobne pudełeczka. Poza tym znajduje się tu sporo informacji o tańcu, balecie i przyjaźni.

Recenzja młodego czytelnika
Koncert dla przyjaciół, czyli zajęcie na 15 minut

Tytułowa bohaterka to myszka, którą znamy z bajek. Myszka zakochana w balecie, jak moje córki. Bardzo lubimy te krótkie opowieści oglądać. Ucieszyłyśmy się na widok książeczki. Utrzymana w tej samej stylistyce, co bajka, przykuwa oko. To krótka historia, wokół której pojawiają się różne zadania. Dzieciaki poznają instrumenty, kolorują, przyklejają naklejki i mogą zrobić szufladki z papieru. Zadania są proste i typowe dla takich książeczek i jest ich bardzo mało, przez co książeczka po 15 minutach staje się nieprzydatna.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Polecam na wieczorne czytanie z dziećmi
Recenzja rodzica (Marta Kuklewicz )

Polecam na wieczorne czytanie z dziećmi

Książka: List do Ronaldo
Muzyczny zawrót głowy
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Muzyczny zawrót głowy

Książka: No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
Dobra do wspólnego czytania
Recenzja rodzica (Marta Kuklewicz Kuklewicz )

Dobra do wspólnego czytania

Książka: Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka
Przezabawna historia dla całej rodziny
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Przezabawna historia dla całej rodziny

Książka: Pompon w rodzinie Fisiów
Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Z bibliotecznych półek znika jak świeże bułeczki!

Książka: Kostka i Bruno. Wakacje!
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Łopianowe pole

Łopianowe pole

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla dzieci
Rok przyznania: 2017
Lodorosty i bluszczary wiersze dla dzieci

Lodorosty i bluszczary wiersze dla dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Brzuchem do góry

Brzuchem do góry

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda graficzna za książę obrazkową
Rok przyznania: 2017
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Spacer

Spacer

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1
Ranking

Książ z duchami, których nie trzeba się bać :)

Książ z duchami, których nie trzeba się bać :)Czyli co warto czytać dla przyjemności.
 • Niedokończony eliksir nieśmiertelności
  1.
 • Willa Trzech Łotrów
  2.
 • Czarownica piętro niżej
  3.
 • Elf i dom strachów
  4.
 • Duch z butelki
  5.
cały ranking »inne rankingi »

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019