Warszawa

Impro Frycek

Impro Frycek

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
od 6 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-224-5154-0

Opis książki

Wydawać by się mogło, że o Fryderyku Chopinie napisano już wszystko. Czy zatem o mistrzu nokturnów, scherz, preludiów i ballad można powiedzieć coś nowego, pokazać go z nieco innej perspektywy? Tak, to możliwe! Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje opowieść o Frycku – zdolnym i wesołym chłopaku, któremu improwizowanie wychodziło pysznie zarówno przy fortepianie, jak i w rozmowie z innymi ludźmi. Książkę zatytułowaną „Impro Frycek” napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Małgosia Zając.

 

Pięknie ilustrowana książeczka opisuje życie Fryderyka Chopina. Frycek okazuje się być nie lada urwisem, który rozbawia swoją publiczność do łez. Poza talentem kompozytorskim, posiada również dar improwizowania (nie tylko muzycznego)!
Dzięki wierszowanej formie mini biografii i barwnym ilustracjom dzieci zaprzyjaźnią się z Fryderykiem Chopinem.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Impro Frycek

Recenzje CzasDzieci.pl:

Jak dobrze opowiadać biografię Fryderyka Chopina

"Improwizacja" to słowo klucz tej historii. Katarzyna Huzar-Czub skupiła się na tej niezwykłej umiejętności, aby przez ten pryzmat przedstawić sylwetkę Chopina. Zaskakujące? Z pewnością, lecz bardzo skuteczne! Zabieg ten pozwolił przedstawić artystę jako kolegę. Młodzi czytelnicy zobaczą w nim kogoś, kto jak oni się wygłupia, szuka pretekstu do zabawy. To chyba cechy, które łączą wszystkie dzieci, więc różnica prawie dwóch wieków przestaje tu być istotna.... czytaj więcej »

Pełen humoru - człowiek z krwi i kości

Trudno pisać utwory dla dzieci, a jeszcze trudniej opisywać w nich ?pomnikowe postaci? żyjące kilkaset lat temu. Tymczasem Katarzyna Huzar-Czub zdaje się tym zupełnie nie przejmować i o Fryderyku Chopinie pisze tak, jak był kolegą dzisiejszych młodych czytelników. Z lekkością odtwarza ówczesne (XIX- wieczne) realia i wciąga czytelników w historię o improwizacjach i zabawach wielkiego kompozytora.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć